Istniejemy w globalnej wiosce – Internet jest już właściwie w każdym miejscu

Rewolucja internetowa dotarła już praktycznie wszędzie. Powoli zacierają się granice pomiędzy światem, gdzie informacje są czymś normalnym a rzeczywistością, która żyje w nieświadomości. Aktualnie każdy z nas ma takie same prawo, ażeby uczestniczyć w życiu globalnej, internetowej wioski. To jednocześnie wyrównuje szanse każdego z nas, ponieważ sieć umożliwia naukę, zabawę, poznawanie nowej wiedzy, partycypowanie w całym obiegu globalnych informacji. Kiedyś niemożliwym było przedostanie się do powszechnego obiegu, dzisiaj każdy z nas ma na to bardziej znaczną szansę.

Wyszukiwarka

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to bardziej duże miasto, jak stolica czy mniejszy ośrodek miejski – wszędzie już w sumie jest internet. Krzyszkowice internet , Myślenie internet – tego typu ogłoszenia możemy spotkać, tego typu reklamy (Polecam flagi reklamowe od banery-druk) nas potrafią zaskoczyć, że w kolejnych miejscach jest realne podłączenie do globalnej sieci.

Jeszcze niedawno w szeregu mniejszych miastach był z tym problem, dzisiaj, chociaż Polska nie jest w ścisłej czołówce państw, w jakich jest najlepszy dostęp do sieci internetowej, to jednak coraz trudniej znaleźć miejsce, w którym nie istnieje dostęp do sieci.

Nawet jak nie da się podłączyć kabla to jest internet radiowy. Właściwie operatorzy telefonii komórkowych nie powinni już wypuszczać jakiejś oferty na rynek bez zniżki na internet czy innej usługi, które mają związek z dostępem do internetu. To po prostu jest już tak normalne i powinno być tak oczywiste dla wszystkich, iż nikt nawet nie spróbuje się powiedzieć, iż nie ma możliwości, żeby połączyć się z siecią. Jak przewidują jednakże niektórzy analitycy, tego typu sytuacja jednakże może się zmienić, a stanie się tak, gdy dostęp do globalnej sieci stanie się bardziej limitowany.

Nie będzie jednak tak, iż nagle z dnia na dzień miliony ludzi zostaną odłączone od sieci, raczej stanie się tak, iż internet będzie w każdym gospodarstwie domowym, lecz za dostęp do bardziej profesjonalnych stron, lepszej wiedzy trzeba będzie płacić bardziej znaczne pieniądze. Tak samo może się stać z prędkością, kto będzie chciał mieć szybszą będzie musiał płacić więcej. Dla innych będzie zwykły internet z przeciętnymi stronami, opcjami i prędkością. To oczywiście tylko prognoza, ale kto wie, może i tak będzie?