Jak dużo zmian nastąpiło w ostatnich latach na rynku IT, jak wygląda zainteresowanie doświadczonymi pracownikami.

Od kilku lat rynek informatyki należy do najszybciej rozwijających się, nie tylko w naszym kraju, lecz także w innych krajach. Najnowsze rozwiązania są bardzo często powszechnie wykorzystywane, a do ich obsługi potrzebne są ogromne ilości specjalistów. Już teraz szacuje się, że w naszym kraju brakuje kilkadziesiąt tysięcy informatyków, a z czasem niedobory będą się powiększać.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda większość szkół wyższych ma już w programie studia informatyczne, lecz w dalszym ciągu jest to mało, bo wolnych etatów będzie znacznie więcej, niż młodych ludzi, którzy się uczą. A specjalistów będzie brakować nawet mimo doskonałych pensji, jakie są dostępne w IT. Nawet zupełnie początkujący programiści czy analitycy liczą na dochody rzędu paru tysięcy złotych, a ludzie z dużym doświadczeniem i praktyką zarabiają nawet parę razy więcej. Rzecz jasna sporo będzie zależeć to od miejscowości, w której ma się pracę, na najlepsze pensje mogą liczyć mieszkańcy Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Dziś informatyka jest tak rozbudowaną dziedziną, że różnych specjalizacji jest w niej co najmniej kilkadziesiąt, a cały czas pojawiają się kolejne. Jeszcze do niedawna programiści byli programistami, współcześnie najróżniejszych języków i środowisk programowania jest taka ilość, że praktycznie nie ma możliwości, aby się wszystkich nauczyć. Tak więc programista java poznań raczej nie będzie umiał programować w technologiach internetowych, czy przykładowo w środowiskach windows. Osoby zajmujące się obsługą języka SQL także będzie się potocznie nazywać programistami, mimo że będą się oni zajmować bazami danych.

Zainspirował Cię nasz wpis? Zachęcamy Cię więc jeszcze dalej – do naszej nowej witryny. Tam czekają na Ciebie zajmujące teksty.

Sprawdź więcej ofert: .

Karta microSD

Autor: masatsu
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz większą rolę na współczesnym rynku IT zaczynają odgrywać analitycy i konsultanci.

Jeśli jesteś zdania, że taki artykuł jest warty uwagi, sprawdź na portalu (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-pożarowa/wentylatory-oddymiające/) analogiczne informacje – na pewno także będą dla Ciebie interesujące.

Analitycy przekładają wymagania biznesowe na model funkcjonalny, który może być następnie zaprojektowany, napisany i uruchomiony. A za przeprowadzenie wdrożeń z kolei odpowiadają konsultanci, jakich podstawowym zadaniem będzie skonfigurowanie danego oprogramowania i jego dostosowanie do potrzeb klientów, którzy je kupili.