Jak efektywnie promować swoje towary, aby zachęcić odbiorców do określonej akcji?

Obecnie żyjemy w czasach szybkiej informacji, gdzie dzięki najnowszym technologiom wiadomości roznoszą się momentalnie. Billboardy nadal są skutecznym medium reklamowym. Zamieszczenie ich przy dworcach autobusowych, czy ruchliwych ulicach, sprawia iż billboard jest dostępny dla wszystkich. Dekoncentruje skupienie, ale nie jest zbyt natrętny.

billboard

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama outdoorowa jest krótkim przerywnikiem w życiu powszednim. Dlatego winna w nadzwyczajny sposób przykuć uwagę widza oraz zmobilizować do zrobienia odpowiedniej reakcji. Twórcy reklamy zewnętrznej mają za zadanie dużą ilość danych przetworzyć w zwięzły komunikat. Reklamy muszą mieścić w sobie króciutkie treści jasne dla każdego i wpadające w pamięć.

Siła billboardu tai się w jego prostocie. Zestawienie dwóch komponentów: słów i obrazu musi kusić odbiorcę do określonej akcji, na przykład do zakupu reklamowanego towaru. Opłaca się zainwestować w sieć telebimów. Żeby promować się w ten sposób należy zaznajomić się z regułami oraz procedurami obowiązującymi przykładowo w mieście Bydgoszcz, lub w każdym innym dowolnym punkcie. Reguły z całą pewnością są dostępne na stronie odpowiedniego Urzędu Miasta lub (pozostałe informację dostępne będą tu) Gminy.

Wystarczy wejść na stronę i odszukać ważne dane. Można również przedzwonić do właściwego Urzędu lub (szczegóły w podanym źródle) wybrać się personalnie. Mając wiedzę, jak w danym miejscu wieszać reklamy, uniknie się niepotrzebnych problemów lub kar pieniężnych. Można reklamować się przez profesjonalne agencje reklamowe.

Reklama

Autor: David
Źródło: http://www.flickr.com
W takim przypadku nie będzie konieczna wizyta w Urzędzie Gminy, bo to usługobiorca będzie odpowiadać za billboardy. Stawiając na ten sposób warto skorzystać z internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce przykładowo zwrot: billboardy Bydgoszcz. To pytanie na pewno pokaże olbrzymią listę agencji reklamowych. Tym sposobem można zapoznać się z przeróżnymi ofertami, rozeznać się w przykładowych cenach, uzyskać kontakt lub zapoznać się z komentarzami bądź listami referencyjnymi.

Zatem, by zewnętrzna reklama była skuteczna warto zwrócić uwagę na wygląd plakatu. Przekaz musi być krótki ale ciekawy oraz zapadający w pamięć. W dalszej kolejności ważna jest wybrana miejscowość powieszenia billboardu oraz regionalne procedury stosowane do outdoorowego promowania swoich towarów.