Jak myć okna? Kilka ciekawych rad.

Mycie okien niejednej osobie sprawia kłopot. Sztuką jest przecież tak umyć szyby, by były czyste oraz bez smug. Istnieje parę sposobów na to, by opanować sztukę mycia szyb oraz posiadać piękne okna. Czyste okna są najlepszy znak szczególny zadbanego mieszkania. Mycie szyb jest jednakże niezwykle nielubianą czynnością w mieszkaniu, a zazwyczaj najmocniej problematyczne są właśnie smugi. Powszechne jest, iż istnieje całkiem sporo metod mycia okien.

mycie okien na wysokościach

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawową zasadą jest to, żeby na wstępie wyczyścić okna z najgorszej warstwy brudu. Starczy zwykłą gorącą wodę. Jeśli nie umyje się okien ciepłą wodą preparaty przeznaczone do okien będą się wyłącznie mazać, a nie czyścić szyby. Następną niezwykle istotną kwestią jest to, jakim sprzętem w ogóle myć okna (zobacz mycie okien na wysokościach wrocław czystal). Z pewnością każdy preferuje coś innego, jednak bardzo często używane są do mycia okien przykładowo papierowe ręczniki, albo ściereczki z mikrofibry.

To czym się czyści szyby zależy wyłącznie od preferencji osoby czyszczącej. Każda z tych sposobów ma jednak także minusy, więc jedynie doświadczona osoba wyczyści okna tak, by nie było smug. Chcesz wiedzieć więcej ? Odwiedź stronę specjalisty od: mycia okien wrocław. I tak na przykład ręczniki papierowe zostawiają na oknach drobne cząsteczki papieru, z kolei gąbka zostawia smugi. Najprawdopodobniej najbardziej idealna jest gazeta, jednakże bardzo ciężko umyć szyby tak, aby były lśniące. Mikrofibra też sporo osób preferuje podczas myciu okien, z tym, że trzeba pamiętać, iż ścierkę z mikrofibry powinno się na bieżąco prać.

Sporo ludzi uważa, że preparat do mycia okien ma podrzędne znaczenie, a najistotniejsze jest to, w jaką metodą okna są myte. Najpewniej chodzi o sposób ruchów ręką, tak, aby nie powstawały smugi. A jak zapobiec smugo? Sprawdź tutaj: polece technologie. A najlepszymi środkami do mycia okien, oprócz tych dostępnych w sklepie są przykładowo płyn do mycia naczyń,ocet i całkiem sporo innych środków. Ich dobre proporcje wymieszane z wodą, dadzą niesamowite czyste okna. A wszystko zależy od doświadczenia osoby która sprząta.