Jak najlepiej przygotować osobiście wizytówki do wydruku

Wizytówki są obowiązkowym gadżetem przedsiębiorstwa. Służą nie tylko wymianie kontaktów podczas imprez branżowych, ale z dobrym skutkiem można je załączać m.in. do sprzedawanych produktów. Jeżeli wizytówka jest umiejętnie przygotowana, spełni swoją rolę informacyjną, uzupełniając ją także o funkcję reklamową. O czym należy pamiętać, przygotowując wizytówki do druku?

Wizytówki

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Dobra wizytówka ma przyciągać uwagę, zapadać w pamięć, dostarczać podstawowe informacje na temat osoby albo firmy i nie budzić wątpliwości przy utożsamianiu z konkretną marką. Chcąc uzyskać doskonałej jakości, dobrze pełniące swoje zadania, wizytówki, można wybrać jedną z dwóch opcji: przygotować projekt osobiście, albo zlecić jego przygotowanie grafikowi. To drugie rozwiązanie będzie oczywiście dużo droższe, w aktualnej rzeczywistości, kiedy każdy szuka oszczędności, gdzie tylko to możliwe, lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalistycznego oprogramowania. Kreator wizytówek to narzędzie, udostępniane przez coraz większą część drukarni. Przy jego użyciu łatwo, szybko i wygodnie wykreujesz dokładnie taką wizytówkę, jaką pragniesz mieć.

Przygotowanie każdej wizytówki powinno się zacząć od wyboru logo. Jeżeli jeszcze nie dysponujemy znakiem firmowym, z drukiem wizytówek powinniśmy zaczekać. Bardzo ważne sprawy przy projektowaniu wizytówek to ogólna estetyka – klasyczna albo nowatorska – oraz kolory, rozplanowanie poszczególnych elementów, wybór informacji, które zostaną umieszczone na wizytówce, wybranie czcionki, wybór rozmiaru (tradycyjne formaty wizytówek to 90 mm na 50 mm) i orientacji (powszechnie stosowana jest pozioma, ale wizytówki drukowane w pionie z roku na rok są bardziej doceniane), jak również gramatury i faktury papieru. Decyzji jest sporo. Najważniejsze jest przemyślane rozplanowanie wszystkich elementów, tak, by otrzymać spójną, przejrzystą i oryginalną kompozycję. Więcej tu: link.

Wizytownik, wizytówki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Fachowy kreator wizytówek umożliwi stworzenie kilku różnych opcji i wybranie tej idealnej. Kreatory posiadają do dyspozycji użytkowników mnóstwo wzorów, elementów i czcionek, wśród których z pewnością znajdziemy coś co spełni nasze oczekiwania. Korzystając z programu do projektowania wizytówek, nie musimy się stresować, czy wybieramy prawidłowy tryb kolorystyczny, rozdzielczość i inne szczegóły, istotne z punktu widzenia drukarni.