Jak nasz stan psychiczny jest gorszy z dnia na dzień to do kogo musimy pójść?

Jakimi rzeczami różni się psycholog od psychoterapeuty? Kim są ci specjaliści oraz czym dokładnie się zajmują? To kluczowe pytania, gdyż dość często nie wiemy, z czym oraz do jakiej osoby pójść, jak mamy problem.

Zacznijmy od psychologa. Jest to specjalista, który zaliczył 5-letnie studia magisterskie z psychologii. Na studiach uczył się najczęściej, w jaki sposób skonstruowana jest i jak działa psychika człowiekaludzka, co kieruje jego zachowaniem oraz emocjami, w jaki sposób funkcjonują społeczeństwa oraz różnego rodzaju grupy osób. Psycholog powinien opanować sposoby wykonywania i analizowania testów psychologicznych. na studiach decydują się na konkretną specjalizację, mogą w związku z tym specjalizować się w psychologii społecznej, klinicznej albo też międzykulturowej.

psychoterapeuta

Źródło: flickr.com

W zależności od dokonanego wyboru student przygotowuje się do innego zajęcia, więc każdy z absolwentów psychologii posiada trochę innego rodzaju wiedzę. Same zaś studia psychologiczne nie przygotowują całkowicie do niesienia pomocy psychologicznej człowiekowi choremu oraz komuś cierpiącemu. Do takiej pracy konieczna jest często dodatkowa wiedza i praktyka, a także zalecana jest własna terapia, głównie z tego powodu, ażeby własnych problemów nie rzutować na innych klientów. Dosyć często w związku z tym absolwent psychologii uczy się dalej oraz otrzymuje kolejne stopnie specjalizacji w swoim zawodzie, jakimi mogą być psycholog ze specjalizacją kliniczną albo psychoterapeuta. W wieluPsycholog – (koniecznie wejdź tutaj)h możemy skorzystać z pomocy takiego specjalisty, jak na przykład poszukujemy dobrego specjalisty, jak psycholog Wrocław mają w ofercie całkiem dużo takich gabinetów. Zobacpsycholog (odkryj więcej)

Psychoterapeuta natomiast to osoba,

psycholog

Autor: Ion Chibzii
Źródło: http://www.flickr.com

która ukończyła stosowne szkolenie, ale już po zdobyciu stopnia magistra psychologii. Szkolenie takie zajmuje często cztery lata, organizuje się je w różnych nurtach teoretycznych. Najpopularniejsze szkoły terapii to psychodynamiczna, behawioralno-poznawcza oraz humanistyczna. Odróżniają się tak naprawdę założeniami jak i sposobem pracy z osobą potrzebującą pomocy. Każda natomiast ma wspólny cel, to znaczy pomoc klientowi przez kontakt, rozmowę jak również ćwiczenia w rozwiązywaniu trudności emocjonalnych. Taki specjalista prócz wiedzy z psychopatologii człowieka, posiada również wiedzę i doświadczenie, jak mają wyglądać sesje psychoterapii. Tak samo, jak psycholog przyjmuje w całej Polsce, dlatego jak psychoterapia Wrocław są najbardziej właściwa destynacją. Więcej informacji – gabinet psychoterapii charakterownia wrocław.