Jak powinna wyglądać wizytówka? Co jest najistotniejsze, o jakich szczegółach należy pamiętać?

Wizytówka powinna mówić o nas więcej niż tysiąc słów. Powinna być skuteczna, skierowana do odbiorcy od razu. Jeśli pragniemy, aby była naszym sprzymierzeńcem powinniśmy pamiętać o kilku niezbędnych kwestiach.

Najważniejsze, ażeby zapadała w pamięć, tak więc musimy zadbać o elementy, jakie staną się tak bardzo charakterystyczne oraz oryginalne, iż z pewnością wyróżnią cię z tłumu. Jednocześnie, nie powinna być jedynie efektowna, tak samo znacznie musi zachęcać żeby się z nami skontaktować. To oznacza, iż przejrzysty design jest podstawą. Jak się wyróżniać to faktycznie jakością. Powinno się pamiętać, że ten drobny kawałek papieru ukazuje ciebie jako fachowca w danym zakresie. Wizytówka musi więc zaprezentować twój talent. Jak to osiągnąć? Po prostu, jak jesteś projektantem graficznym zatroszcz się o detale graficzne, copywriterem – pomyśl o ciekawej grze słownej itd. Zajrzyj też na tę stronę.

wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com

Wizytówka powinna wyglądać na kosztowną, dzięki czemu twój wizerunek będzie bardziej profesjonalny.

Zainteresował Cię ten temat? Nie czekaj, tylko zobacz nowy tekst, który z pewnością bardzo Cię zainteresuje. Zobacz!

Trzeba zatroszczyć się o profesjonalizm, bo format wizytówki 9 na 5, to rzeczywiście niezbyt wiele, musisz więc zatroszczyć się o to, by były na niej niezbędne informacje. Każda, nawet najpiękniejsza wizytówka musi przekazywać najbardziej istotne informacje. Wizytówka pokazuje odbiorcy, kim jesteś, na co można liczyć. Jednocześnie niezbędna jest wyraźna i czytelna czcionka, by nasza propozycja błyskawicznie nie była odrzucona. Najlepiej zastosować na wizytówce max. dwa odmienne fonty.

Pamiętać musimy o spójnym layoucie, oznacza to, iż trzeba wyeksponować najbardziej wazne elementy. Nie zapominajmy o tym, a wtedy nasza wizytówka może zdziałać cuda. Mawia się, że pierwsze ważenie jest najistotniejsze, jak się z kimś zapoznajemy. Identycznie jest z naszą wizytówką, to bardzo ważny krok, pierwszy kontakt z konkretną osobą, która wyrabia sobie zdanie na nasz temat. Nie musimy jednocześnie tracić dużo pieniędzy na kupno wizytówek, ponieważ istnieją wspaniałe narzędzia, dzięki którym można stworzyć własną wizytówkę. To kreator wizytówek, program, dzięki jakiemu można samodzielnie zaprojektować ten istotny kawałek papieru.