Jak promować stronę swojej spółki w Internecie?

Osoby, które mają swą spółkę często chcą promować ją na wielu płaszczyznach. Zaczynając od zwykłego szyldu przed przedstawicielstwem czy wizytówki do reklamy zamieszczanej w gazetach lub w serwisach wirtualnych.

Dla większości spółek taka postać promocji może być znakomitym uzupełnieniem tak zwanego marketingu szeptanego.

Google Moja firma to usługa znanej na całym świecie korporacji mającej swoją główną centralę w amerykańskim miasteczku o nazwie Mountain View. Powszechnie znanym faktem jest to, że ta firma (zobacz również monitoring firmy) ma w swojej ofercie bardzo dużo usług, z jakich część jest skierowana do osób odpowiedzialnych bezpośrednio za reklamę działalności gospodarczej w Sieci. Google Moja Firma to zupełnie bezpłatna usługa, jaka jest nowszą wersją świadczenia Miejsca Google dla Spółek (więcej pomocy). Google Moja Firma mogłaby też stanowić znakomite uzupełnienie posiadanej strony firmowej. Wiadomości, jakie zamieści się na w serwisie Google Moja Firma mogą być potem wyświetlane na szczeblu różnych innych portali wliczających się do tej kalifornijskiej spółki, przykładowo samej przeszukiwarce albo w Google Maps.
portret - komputery

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Google Maps to bardzo rozbudowany sposób na np. zaprezentowanie nie tylko trasy do każdego zakątka, lecz również przykładowo do prezentacji w postaci graficznej okolicy, w której szukane przez nas miejsce się znajduje. Sama wizytówka Google Maps to niezwykle pomocna dla różnych szukających informacji o danej spółce osób. Taka wizytówka Google Maps jest wyświetlana na szczeblu wyników poszukiwania takiego słowa głównego i zawiera podstawowe informacje o korporacji. Podawane są one poprzez właściciela w usłudze Google Moja Firma -> jak stworzyć wizytówkę Google Maps.

Np.: jeśli posiadamy aktywność i podamy jej miejsce lokacji w Google Moja Firma, to osoba, jaka szuka siedziby naszej firmy po wpisaniu jej miana w wynikach poszukiwania ujrzy naszą stronę Google Maps, czyli przykładowo udostępnione uprzednio poprzez firmy wiadomości takie jak przykładowo zdjęcie i dane kontaktowe.