Jak się zachować, jak zacznie się palić

Jeśli nie chcemy zaprószyć przypadkowo ognia. Jeśli chcielibyśmy umieć się zachować, kiedy zauważymy ogień, to najlepsze okaże się szkolenie dotyczące bezpieczeństwa przy działaniach z ogniem jak również dotyczące sposobach zachowania w trakcie pożaru. Kiedy jesteśmy w domu nie zawsze posiadamy czujniki, które sygnałem dźwiękowym dają znać o tym, że wybuchł pożar. Jednak w szkołach, czy też w innych budynkach publicznych są dzwonki, które ogłaszają za pomocą dźwięku, że doszło do zaprószenia ognia. Ale bez odpowiedniej instrukcja ppoż nikt nie będzie wiedział, co znaczy taki alarm dźwiękowy.

szkolenie

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego tak istotne jest przeszkolenie najpierw uczniów, a później pracowników by umieli się zachować w czasie pożaru. Instrukcje dotyczące tego, co robić zazwyczaj wiszą w widocznych miejscach. Niestety w dobie filmów i gier komputerowych sporej liczbie osób wydaje się, że mogą zostać super bohaterami. Jednak trzeba pamiętać, że normalny pożar nijak ma się do tego, co zobaczyliśmy w filmie.

Ogień bywa zaliczany do jednych z największych klęsk żywiołowych. Zaprószenie ognia możemy zapalić ścierkę, ale można też sprawić, że spłoną hektary lasów. Ogień to nieokiełznany żywioł. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie PPOŻ (przeczytaj więcej tutaj) – . Zajęcia, które tłumaczą nam jak istotne jest właściwe zachowanie w czasie pożaru i jak ważne jest nasze zachowanie ogółem. Niestety często nieświadomie prowadzimy do sytuacji, gdzie zaprószenie ognia jest niezmiernie łatwe. A ogień progień materiały ognioodporne na sprzedażzcza się bardzo szybko. Tak, więc

pożar

Autor: josh.liba
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/

różne amatorskie eksperymenty z ogniem zdecydowanie nie powinny się odbywać.

Nauka i jeszcze raz nauka dotycząca obchodzenia się z ogniem jest najistotniejsza. Dlatego w Warszawie organizowane są różnego typu spotkania związane z aspektami przeciwpożarowymi. Co ważne są pewne normy dotyczące instrukcji żeby wszystko było na odpowiednim poziomie i według obowiązujących norm prawnych. Osoby pracujące w straży mają ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ kilka telefonów związanych jest z fałszywymi alarmami. Działania prewencyjne są o bardzo skuteczne. Warto, więc zapoznawać się z instrukcjami ppoż – .