Jak się zachować, kiedy mamy problemy na lotnisku? Gdy nasz lot się opóźnia albo z jakichś przyczyn nie wpuszczono nas na pokład samolotu?

W dzisiejszych czasach podróże lotnicze stały się tak samo popularne, co pozostałe formy komunikacji. W zależności od destynacji oraz odległości możemy podróżować w sposób tradycyjny – autokarem albo koleją, można także znaczniej sprawnie oraz z duchem czasu samolotem.

Samolot na lotnisku

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Choć taka forma podróżowania nie jest jeszcze zbyt popularna jeśli chodzi o kierunki pomiędzy Polskimi miastami, to ciężko sobie wyobrazić, żeby wybrać się autokarem do Wielkiej Brytanii, kiedy posiadamy możliwość sprawnego jak i taniego przelotu samolotem. Zawsze natomiast, kiedy coś się rozwija i coraz więcej ludzi z danej możliwości korzysta, pojawiają się trudności, które normują odszkodowania lotnicze (sprawdź polecaną stronę).

Istnieją różne opcje zaniedbań, błędu lub innych przeciwności losu, dzięki którym jesteśmy w stanie walczyć o odszkodowania. Najbardziej znane to z pewnością opóźniony lot odszkodowanie – odszkodowania za opóźniony lot). W zaistniałej sytuacji (znacznego opóźnienia o co najmniej 5 godzin) masz prawo domagania się oddania nakładów własnych. Wiedz jednak, że jeżeli zaakceptujesz zwrot kosztów, przewoźnicy nie mają w obowiązku zapewniać ci dodatkowej pomocy czy organizować dalszej podróży. Linie lotnicze mają nakaz informowania o twoich prawach jak i o przyczynie znacznego spóźnienia. Takie znaczne opóźnienie to ponad 2 godziny lub dso warszawa więcej niż 4 godziny, gdy chodzi o trasę o długości dalszej niż 3500 kilometrów.

Samolot w locie

Źródło: http://sxc.hu/
Tak samo jest w przypadku naszego startu lub odmowy wpuszczenia na pokład. W tych sytuacjach obowiązkowo musisz zostać poinformowany, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Gdy nie pozwolono ci wejść na pokład, twój lot został odwołany, lub sprzedano więcej biletów aniżeli miejscówek w samolocie, linie lotnicze muszą przygotować ci podróż do twojego pierwotnego celu podróży mniej więcej takim samym środkiem transportu. Mogą również zwrócić ci pieniądze które wydałeś na zakup biletu, a w niektórych sytuacjach dać ci ci darmowy przejazd do portu lotniczego, z którego rozpocząłeś swoją podróż.