Jak smacznie przyrządzać mięso wieprzowe, żeby cieszyć się formą oraz smakiem?

Wieprzowinę przyrządza się w temperaturze z przedziału 65-70 stopni, dlatego, że tylko w takiej temperaturze robi się niezwykle smaczne i wyraziste. Należy też pamiętać o przygotowaniu marynaty do mięsa wieprzowego. Jeśli się nie wykona tego, mięso stanie się suche oraz twarde.

W czasie przyrządzania kotletów z wieprzowiny pod przykrywką należy rozgrzać grill do średniej temperatury. Każdą ze stron (zobacz pozycjonowanie stron) trzeba smażyć przez blisko 5 minut, ale tylko pod warunkiem, iż grubość kawałków nie jest większa niż 2 cm. Gdy przyrządza się je bez przykrywki warto uważać, by mięso było równomiernie zapieczone. W tym przypadku ruszt powinien być bardziej rozgrzany a okres grillowania dłuższy o minutę na każdą stronę. Przez cały okres należy pamiętać, że wytyczne te mają zastosowanie dla kawałków nie przekraczających 2 cm grubości. W przeciwnym razie okres przyrządzania trzeba nieznacznie wydłużyć. W chłodniejsze dni można przygotować smaczne potrawy zrobione z mięsa wieprzowego w zwykłym piekarniku. Świetną pomocą przy gotowaniu tego rodzaju posiłków jest termometr do mięsa – zobacz polecany termometr do mięsa. Starczy go włożyć w sam środek najgrubszego miejsca i sprawdzić temperaturę. Dogotowana wieprzowina osiąga temperaturę przy 68 stopniach. Innym interesującym daniem robionym z wieprzowiny są szaszłyki.

Szaszłyki

Autor: KOTÁNYI
Źródło: KOTÁNYI
Zwykle wieprzowinę przekłada się cebulką i kolorową papryką. Do ich przygotowania potrzebne są również odpowiednie patyczki do szaszłyków. To właśnie na nie nadziewa się średnio pokrojone kawałki mięsa oraz wszelkie inne dodatki. Szaszłyki znakomicie nadają się do robienia grilla. Są słynne z tego, iż są łatwe w przygotowaniu. Jedyną przeszkodą w ich robieniu są własne upodobania i życzenia. Wieprzowina idealnie nadaje się na zwykłe domowe dania, jak również na rodzinne spotkania przy grillu.

By przygotowywać z niej apetyczne i przede wszystkim dietetyczne dania trzeba pamiętać o właściwej temperaturze. Specjalistyczny termometr do mięsa dopomoże sprawdzić, czy mięso dogotowało się w samym środku. Robiąc grilla trzeba się też zaopatrzyć w patyczki do szaszłyków. Bez nich ciężko będzie zrobić oryginalne i cieszące się sporym uznaniem szaszłyki.