Jak stworzyć dobry sklep online?

W dzisiejszych czasach większa część handlu funkcjonuje w internecie. Aby mieć szansę na współczesnym rynku, należy mieć sklep internetowy, którego oferta dotrze do potencjalnych klientów. Niemało osób popełnia jednak podstawowe błędy na etapie tworzenia wirtualnego sklepu, niwecząc w jednej chwili swoje szanse na powodzenie.

Kreując sklep internetowy, należy przestrzegać dwóch najważniejszych zasad: każdy sklep musi mieć określoną branżę oraz grupę docelową i musi być łatwy w obsłudze dla użytkowników. Co to znaczy? Projekt sklepu internetowego musi uwzględniać, do jakiego klienta oferta ma dotrzeć. Zupełnie inny wygląd oraz odmienny charakter tekstów będą mieć sklepy: z odzieżą dla młodzieży, z ze sprzętem rtv i agd, z akcesoriami dla motocyklistów.

Internet

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli natomiast chodzi o to, co zrobić, żeby sklep był przyjazny dla klientów, to należyzwrócić uwagę na praktyczny aspekt samej witryny, łatwość w dostępie do poszczególnych informacji i czytelność sklepu online.

Prawidłowo przygotowany projekt sklepu internetowego z pewnością pomoże zachować użyteczność witryny. Jak to zrobić? Grupa Divante podpowie. Menu musi być klarowne, zakładki muszą być prawidłowo nazwane, tak, żeby nie budziły wątpliwości, do jakiej kategorii sklepu odsyłają. Istotne jest, żeby klient, robiący zakupy w naszym sklepie, nie czuł się niedoinformowany z powodu niedoboru informacji, ale nie może też czuć się zbombardowany nadmiarem treści i obrazów. Najczęściej powielane błędy to brak cen przy produktach oraz rezygnacja z wyszukiwarki, która pozwoliłaby na kategoryzowanie produktów na przykład pod względem ceny, lub rodzaju.

Internauci, robiący zakupy w sklepach wirtualnych, bardzo nie lubią też wyskakujących okienek reklamowych oraz nieprawidłowo sformatowanych tekstów – rozwlekłe teksty, bez podziału na części, naprawdę źle się czyta. Najbardziej pozytywnie odbierane przez klientów są te sklepy, które oprócz produktów, udostępniają również bezpłatny dostęp do jakiejś wiedzy branżowej, np. sklep z odzieżą narciarską może zamieścić w swojej witrynie podstronę ze wskazówkami, dotyczącymi tego, w jaki sposób wybierać kombinezon, czy rękawiczki. Tego typu rozwiązania to nie tylko szansa na wzrost zainteresowania witryną, lecz także metoda na jej lepsze wypozycjonowanie. My wiemy, jak zrobić dobry sklep – wejdź tutaj.