Jak umeblować pokój dla nastoletniego człowieka, aby to pomieszczenie spełniło jego przewidywania

Każdy nastolatek pragnie posiadać na swój użytek to jedno najważniejsze pomieszczenie, to jest własny pokój. To w nim czyta zadaną lekturę i słucha ulubionej piosenki. W młodzieżowym pokoju są przyjmowani goście – równolatkowie naszego młodzieńca. Sam wygląd pomieszczenia nie jest kwestią zbiegu okoliczności. Ściany muszą mieć właściwy odcień, a starannie przemyślanej przestrzeni nie mogą psuć staromodne ozdoby. Spośród wszystkich przedmiotów najbardziej rozpoznawalne pozostają młodzieżowe meble.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne meble dla nastolatków odznaczają się prostotą i funkcjonalnością. Spokojne kolory komponują się ze sobą, tworząc bardzo nietypowe połączenia. Do takich mebli w współczesnym stylu idealnie będą pasować dodatki w wręcz takich samych odcieniach, czyli dwukolorowy, puszysty dywan, nieoklepany żyrandol i zasłonki z lejącego się materiału. A jeżeli pomieszczenie zarezerwowane na pokój posiada dość sporą powierzchnię, to można pomyśleć o ustawieniu dodatkowego mebla, czyli np. kanapy.

Natomiast przykładowy wygląd tego pokoju może prezentować się w taki oto sposób: popielata dwuskrzydłowa otwierana przesuwnie szafa na ubrania, tuż obok wydzielone miejsce do odrabiania lekcji, czyli biurko. A tuż nad nim półeczka na książki, fotografie i suweniry z wakacyjnych wyjazdów. Po przeciwnej stronie pokoju, niedaleko drzwi, stoi komoda z 3 szufladami, przeznaczonymi na magazynowanie ciuchów.

Jak uważasz? Czy znajdziesz dane na przedstawiany wątek? Zapewne tak – przejdź po tym linku oraz odszukaj informacje tutaj.

A w niedalekim sąsiedztwie znajduje się wygodne łóżko, które za dnia bywa nakryte zielono-brązową narzutą i pełni również funkcję kanapy . Młodzieżowe meble można zakupić praktycznie w każdym sklepie, który posiada w swojej ofercie tego rodzaju sprzęty do mieszkań.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Na takie drogie, ale i zaplanowane, sprawunki warto udać się razem z nastoletnią córką. Jeżeli nastolatkowie sami dokonają wyboru konkretnego modelu, to o wiele chętniej będą spędzać wolny czas we własnym pokoju, a może nawet z większą weną zabiorą się do odrabiania lekcji. Branie pod uwagę gustów naszych dzieci pozostaje najistotniejszym kryterium. Jeżeli umeblujemy pokój nie bacząc na zdanie młodzieży, to możemy spodziewać następnej domowej awantury. Nie zapominajmy, że niekiedy warto wydać trochę więcej pieniędzy, ale w zamian za to spędzać niekrótkie zimowe wieczory w sielskiej i typowo rodzinnej atmosferze. Koniec końców rzeczone wcześniej pieniądze szczęścia przecież nie gwarantują.