Jak wybrać firmę cateringową? Na co zwrócić uwagę, co szczególnie powinno nas zainteresować?

Organizowanie przyjęcia w domu dla wielu osób kojarzy się z trudną pracą. Już na sam początek wymyślenie właściwego menu, później zaś noszenie ciężkich zakupów, ażeby na samym końcu spędzić kilka jak nie kilkanaście godzin w kuchni.

Często na miłe rozmowy z przyjaciółmi brak nam sił i ochoty. Oczywiście są osoby, którym takie organizowanie menu na przyjęcie sprawia wielką przyjemność. Jednakże są to wyjątki, które jedynie potwierdzają regułę. Większość z nas nie lubi takich przygotowań i najchętniej od razu przeszłaby do etapu końcowego a jest nim samo przyjęcie. Od kiedy w ofercie rynkowej pojawiły się firmy cateringowe te rozwiązanie jest już możliwe. Jednak samo wynajęcie tego typu firmy nie oznacza powodzenia. Aby przyjęcie się udało trzeba wybrać dobrą i sprawdzoną firmę cateringową.

Szalenie zajmującym zdał Ci się ów post i zawarte w nim treści? To świetnie! Wejdź w ten link i przejdź na inny adres tego serwisu.

Tak samo mia się z opcją catering dla firm. Oto kilka wskazówek.

menager

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Nim zdecydujesz się na catering warto pomyśleć jak wielką kwotę chcesz przeznaczyć na przyjęcie, a następnie dostosować do tego typ potraw i napojów. Początkowo podlicz wszystkich zaproszonych gości. Jeżeli pośród gości są dzieci korzystnie zastanowić się czy będziesz zapewnić oddzielne menu dla dzieci. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki możemy określić orientacyjnie cenę cateringu. Typ cateringu zależy od pory wydawania przyjęcia. Zależnie czy będzie to obiad, podwieczorek czy kolacja cena cateringu będzie się różnić.

Powinniśmy pomyśleć nad wyborem alkoholi dla dorosłych. Trunek powinien pasować do potraw, ale również musi smakować gościowi. Firmy dość często w swoich ofertach mają spory wybór alkoholi. Jednakowoż zwyczajnie bardziej się opłaca samodzielnie zakupić alkohol. Im bardziej urozmaicone jest menu cateringu tym przyjęcie będzie atrakcyjniejsze, jednak podnosi się też koszt cateringu. Jeżeli przygotowujemy „małe” przyjęcie korzystnie zdecydować się na jedną kuchnię (może to być kuchnia włoska, japońska, a może francuska czy polska).

Firma cateringowa

Autor: Wine Country Walking Tours
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy cateringowe mogą zorganizować w niewielkich ilościach kilka różnorodnych potraw, na przykład przekąsek albo parę dodatków do potrawy głównej. Na pewno to ożywi menu cateringu. Jak organizujemy z przyjaciółmi spotkanie „na kawę” najkorzystniej sprawdzi się słodki catering. W ofercie firm cateringowych znajdziemy potrawy słodkie: desery zimne oraz gorące, różnorodneciasta, owoce i słodycze.