Jak wybrać opłacalny zawód?

Dobór zawodu jest bardzo istotną decyzją. Niejednokrotnie wpływa on na całe życie człowieka. Kiepski dobór – rozbieżny z predyspozycjami lub zainteresowaniami bądź w branży nasyconej – może powodować kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia a co za tym idzie poczucie porażki. Przy doborze warto poszukać informacji który zawód będzie poszukiwany za pięć-sześć lat? Tyle bowiem trwa mniej więcej wykształcenie pracownika.

programista

Autor: Matthew Ragan
Źródło: http://www.flickr.com

Podobne informacje można odnaleźć w sieci w serwisach gospodarczych oraz rekrutacyjnych. Szczególną uwagę powinno się kierować na te drugie, gdyż zazwyczaj agencje pracy dysponują najnowszymi danymi. Warto również próbować posiłkować się publikowanymi co czas jakiś w czasopismach rankingami płac. Trzeba być jednak dosyć ostrożnym gdyż w takich listach znaczenie mają także oczekiwania kandydatów, które mogą być nie adekwatne do realiów.

Ten artykuł wydał Ci się intrygujący? Masz chęć na kolejne posty? Zatem nie wahaj się i kliknij (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/nabycie-spadku-i-postepowanie) w podany link.

Dobrym przykładem mogą tu być młodzi programiści. Dobrą kadrę można znaleźć pod tym linkiem.

Branża zaawansowanych technologii rozwija się niezmiernie szybko, w związku z czym za rynkiem pracy nie nadążają uczelnie.

Jeżeli chcesz uzyskać równie ciekawe informacje na omawiany wątek, to przenieś się do tekstu, który zawiera cenne wiadomości odnoszące się do podnoszonego zagadnienia.

Ofert zatrudnienia w tym sektorze jest tak dużo, iż to młodzi programiści ustanawiają warunki, często jeszcze na studiach znajdują zatrudnienie na bardzo atrakcyjnych warunkach. Niedobór tego typu pracowników na chwilę obecną to około 20-30 procent. Tak duże zapotrzebowanie może powodować „wyścig wynagrodzeń” i napędzić spirale oczekiwań finansowych. To właśnie zjawisko może utrudniać podjęcie decyzji o wyborze kariery, gdybyśmy się skupili wyłącznie na oczekiwaniach a nie na realnych możliwościach.

programista

Autor: Berliner.Gazette
Źródło: http://www.flickr.com

Programiści jednak jak się prognozuje będą potrzebni i z pewnością jeszcze długo poszukiwani. Jeżeli natomiast chodzi o młodych ludzi, „bańka płacowa” za jakiś czas ulegnie obniżeniu do rozsądnego pułapu. O ile więc obecny uczeń liceum rozsądnie podejdzie do swoich przyszłych oczekiwań finansowych z pewnością znajdzie po studiach dobrą posadę. Programiści na rynku zatrudnienia mają także tą przewagę, że mogą swą profesję wykonywać w on-line co bywa atrakcyjne i dla pracodawcy i dla pracobiorcy, gdyż z jednej strony eliminuje konieczność utrzymywania następnego oddziału firmy przez co obniża koszta funkcjonowania, a z drugiej strony daje pracownikowi większą niezależność, (chociaż zarazem wymaga od niego sporej samodyscypliny).