Jak zafundować najbardziej potrzebującym wsparcie finansowe w trakcie rozliczania się z własnego podatku?

Nie ma sensu ukrywać tego, że znakomita większość Polaków nie cierpi wręcz rozliczania się z podatku. Wiele osób pozostawia to na sam koniec, sprawiając iż kolejki w urzędach skarbowych robią się wyjątkowo długie. Ten powtarzający się każdego roku, nieprzyjemny obywatelski obowiązek ma jednak swe pozytywne aspekty.

zaproszenie ślubne

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Warto pamiętać, iż rozliczając podatek (zobacz umowa użyczenia wzór) mamy możliwość odpisać 1% na rzecz konkretnej fundacji lub też organizację pożytku publicznego.
Prawdą jest, iż przekazując ten 1% podatku nie ubywa nam nic, ponieważ pieniądze te i tak zostałyby wysłane do Skarbu Państwa. Zamiast przekazywać całość do urzędu mamy możliwość zrobić naprawdę dobry uczynek dla kogoś, kto tej pomocy oczekuje. Gdy nie wiemy wciąż gdzie mamy zamiar przekazać tę kwotę, można szybko użyć wyszukiwarki organizacji jaką znajdziemy na oficjalnych, rządowych portalach. W trakcie wypełniania dokumentu PIT 37 sprawdź tutaj musimy odszukać sekcję, która dotyczy właśnie przesłania takiej darowizny organizacjom. Mamy do uzupełnienia dwa miejsca, jednym z nich stanowi KRS i tu powinniśmy wpisać odpowiedni numer instytucji, jaką chcemy wesprzeć – przykładowo 0000270809 – W następnej rubryce musimy wpisać kwotę, jaka nie może przekroczyć wspomniany jeden procent. Ten czas jest naprawdę kluczowy dla całości procesu przekazania pieniędzy, gdyż nie możemy popełnić żadnego błędu. Nieprawidłowo zapisany numer KRS może doprowadzić do tego, iż wskazana przez nas fundacja nie dostanie pomocy w postaci naszego podatku. Co interesujące, na tym etapie możemy zdecydować, czy chcemy żeby nasze dane były wysłane organizacji, której przekazujemy swój podatek. instytucja ta dostanie przykładowo nasze personalia jak dane służące identyfikacji a więc imię, nazwisko i adres, kwotę wsparcia jakiego udzieliliśmy.
Istnieje co prawda jeszcze szansa na poprawkę, ponieważ jesteśmy w stanie wykonać korektę do dnia 02.06.2017. Właśnie w tym momencie będziemy mieli sposobność spróbować zapisać nowe, poprawne informacje do przelewu 1% z własnego podatku. Całość tej sytuacji powoduje, że w zaledwie kilka momentów, bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie w rzeczywisty sposób pomóc danej grupie osób. Trzeba wspomnieć, iż sposobność przekazania tego jednego procenta to chyba najbardziej przyjemna sprawa jeśli chodzi o składanie deklaracji PIT.

Kiedy będzie coraz bliżej do czasu rozliczeń, zauważymy w mediach bądź też bilbordach masę reklam z prośbą o wsparcie konkretnej organizacji. Dokonujmy tego ważnego wyboru mądrze, zgodnie z naszym sumieniem. Najważniejsze jest jednak to, że jest wspaniała możliwość wsparcia oraz że korzysta z niej coraz więcej Polaków, dzieląc się tym, co mają i szerząc pomoc i dobro.