Jak założyć spółkę z.o.o.

Porady prawne przeniosły się do internetu i zaczęły cieszyć się popularnością. Od chwili wprowadzenia się do cyberprzestrzeni wcale nie jesteśmy zmuszeni odwiedzać takich firm, jak kancelaria prawna, by uzyskać odpowiedź nawet na zawiły przypadek sądowy.

A porady prawne są dużo tańsze od standardowych firm doradczych, gwarantując podobną jakość usług. Przed erą internetu, w przypadku kiedy ktoś nie mógł sobie pozwolić na zatrudnienie radcy, trzeba było szukać pomocy w instytucjach takich jak placówki porad dla studentów i biuro parlamentarzysty. Jest oczywiste, że nie każdy ma czas i możliwości (szczególnie mieszkając w dużej odległości od miasta), by z nich korzystać.

prawo

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Opłaca się skorzystać również z któregoś z mnogości cyfrowych serwisów tematycznych, jakie znajdują się na rodzimym rynku sieciowych porad prawnych. Część z nich jest płatna, reszta oferuje bezpłatną pomoc. Znajdziemy serwisy poświęcone wąskiemu typowi porad, czyli np. specjalizacjom prawo rodzinne albo prawo administracyjne, jak i również wszechstronne biura prawne online. Znakomita część portali z poradami internetowymi zawiera szerokie bazy dokumentów prawnych oraz minionych procesów, dzięki czemu możemy samodzielnie odszukać odpowiedź na prawną zagadkę. Oszczędzi to czas i pieniądze. Zazwyczaj do dyspozycji jest wyszukiwarka, w która trzeba wpisać określony problem oraz typ prawna (np. prawo rodzinne)

Opłaca się skorzystać również z któregoś z mnogości dostępnych portali tematycznych, jakie znajdują się na rodzimym rynku nowoczesnych porad prawnych . Część z nich jest płatna, reszta ma w ofercie bezpłatną pomoc. Dostępne są strony poświęcone zawężonemu typowi usług, czyli np. specjalizacjom prawo rodzinne albo prawo administracyjne, jak i również wszechstronne poradnie online. Większość portali z poradami w sieci zawiera przepastne bazy aktów prawnych oraz minionych spraw, co pozwoli,by na własną rękę odszukać odpowiedź na problem. To szybki i sprawdzony sposób. Zwykle można to zrobić przez wyszukiwarkę, wpisując określony problem i dziedzinę kwestii (np. prawo rodzinne)

Przede wszystkim trzeba spisać umowę w formie aktu notarialnego. Do tej czynności konieczna jest oczywiście asysta notariusza. W tekście umowy zawieramy najważniejsze informacje i zapisujemy ciało zarządcze spółki.

Gdy pragniemy funkcjonować na takiej zasadzie dobrze jest wcześniej wybrać się na spotkanie do radcy prawnego, który zajmuje się tego typu kwestiami. Znalezienie go również nie nastręcza wielu problemów. Wystarczy wykorzystać Internet np sprawdzić co to obsługa prawna firm Wrocław. Jeśli wprowadzimy w wyszukiwarkę hasło radca prawny z Wrocławia z pewnością otrzymamy w rezultacie odnośniki do wielu stron wysokiej klasy fachowców w tej dziedzinie. Nie miejmy obaw czy zwracać się o konsultacje. Nie jest to wyjątkowo kosztowne, a będziemy mieć pewność, że wszelkie dokumenty mamy w porządku, otrzymamy dokładne informacje o ryzyku jakie może być związane z tego typu formą działania i rozwiane zostaną wszelkie nasze wątpliwości.

Następnie należy określić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w Krajowym Rejestrze Sądowym, dokąd w czasie do pół roku od podpisania umowy należy przynieść umowę spółki, wnioski rejestrowe i potwierdzenie wpłaty na 1500zł (koszt wpisu). Powinno się nie zapomnieć także o liście wspólników i ich danych identyfikacyjnych (Zobacz kto to radca prawny z Oleśnicy).

Jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe informacje na omawiane zagadnienie, to przydatne do tego okażą się praktyczne źródła (http://www.eurea.pl/), które znajdziesz tutaj. Sprawdź to!

Potem nadchodzi czas na załatwienie formalności w Fiskusie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od 2012 roku przedsiębiorstwo da się zarejestrować przez internet, lecz wiąże się to z obowiązkiem posiadania podpisu elektronicznego.