Jak zdecydować się na odpowiednią asystentkę? W jaki sposób ją odnaleźć?

Sporo przedsiębiorców, zwłaszcza nowych, ma dylemat, jak wybrać asystentke. Jaka ona musi być, jakie mieć kwalifikacje, wiedzę i przede wszystkim jej charakterystykę działania. Dobra sekretarka to taka, która umie dostosować się i być elastyczna w kierunku do pracodawcy. Sporo właścicieli przedsiębiorstw długo poszukuje perfekcyjnej asystentki, ale zupełnie nie wie, że są różne alternatywy, z którym ma sposobność skorzystać.

asystent

Autor: Premsa Ajuntament de Sabadell
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy bowiem castingi na asystentkę nie przynoszą wyników warto zastanowić właśnie nad innymi opcjami. Wspaniałym sposobem jest wynajęcie asystentki niestacjonarnie. W jaki sposób się tak da? Wirtualna asystentka jest coraz mocniej popularna oraz opłacalna forma, biorąc pod uwagę zalety, jakie to niesie. Przede wszystkim chodzi o przestrzeń, którą trzeba zapewnić asystentce na miejscu.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to zobacz dodatkowo ten świetne źródło. Sprawdź, to także będzie dla Ciebie wartościowe.

Wirtualna asystentka tego nie wymaga, gdyż pracuje wirtualnie, zazwyczaj we własnym domu, albo w dzierżawionym przez siebie pomieszczeniu służbowym.

Przedsiębiorca tym samym oszczędza na biuro i takie elementy jak media, czy gadżety biurowe. Niezwykle istotne jest też to, Iż wirtualna asystentka jest dosyć doświadczona, poprzez co umiejętnie organizuje działalność z kilkoma przełożonymi. A czego w sumie dotyczy praca wirtualnej asystentki?

Przede wszystkim mniej więcej robi identyczne zadania, jakie musi realizować sekretarka stacjonarna: rezerwować biznesowe lunche, uzupełniać dziennik korespondencji, pisać maile. Poza tym zleceniodawca może poszerzyć zakres jej kompetencji, na przykład na księgowość, czy też budowanie list różnorodnego typu.

Ta wskazówka z witryny przypadnie Ci do gustu, ponieważ także traktuje o nakreślanym w niniejszym wpisie dylemacie. Co równie ważne, robi to w porywający sposób.

Zasadniczo wszystkie aspekty zależą od umiejętności danej asystentki i jej umiejętności.

asystentka

Autor: US Department of Labor
Źródło: http://www.flickr.com

A rodzaj współpracy ma możliwość uwzględniać wszelkie sugestie przedsiębiorcy, jeśli, oczywiście, konkretna asystentka będzie umiała konkretną rzecz zrealizować. Niewątpliwie wynajęcie wirtualnej asystentki jest niezwykle korzystne, wystarczy kontaktowanie się poprzez maila czy też telefonicznie, wysyłanie papierów pocztą i jasno powiedziane zadania, poprzez co wie, co musi robić.