Jakie bardzo często błędy popełniamy w czasie egzaminu na prawo jazdy? O czym niezbędnie należy pamiętać?

Żeby zdać egzamin na prawo jazdy powinniśmy uczyć się na błędach innych osób. To najlepsza taktyka, ponieważ określone błędy pojawiają się bardzo często i dotyczą ogromnej większości ludzi. Jak będziemy je znać prościej będzie nam zdać tego typu egzamin.

sygnalizacja świetlna

Generalna zasada jest tego rodzaju, iż musimy być zawsze skoncentrowani i przygotowani. Nie można dać się zaskoczyć, jak zapali się żółte światło. Jak zbliżamy się do miejsca, w jakich jest sygnalizacja i właśnie zapala się żółte światło, to szybko powinniśmy zadecydować, czy się zatrzymujemy, czy jednak jedziemy. Jak będziemy się wahać, to na pewno wjedziemy na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Cała nauka jazdy to opanowanie tej koncentracji, bo takich sytuacji, zwłaszcza w mieście, jest mnóstwo, więc zawsze musimy być przygotowanym, żeby dobrze zareagować.

Ludzie często nie radzą sobie z rondami. Tak więc wiele złych ocen to wynik wjechania za sygnalizator, na którym pali się czerwone światło. Na rondach tak więc kursanci dosyć często nie dostrzegają sygnalizatorów jakie są ustawione przed drogą, na którą planują wjechać. Dosyć często w trakcie egzaminu na prawo jazdy egzaminatorzy starają się wybierać właśnie tego typu ronda, to miejsca dość konfrontacyjne dla każdego jeszcze niedoświadczonego kierowcy (więcej szczegółów na ). Kolejnym kłopotem może być wyjazd z podporządkowanej drogi. W tej sytuacji zasada jest prosta, czyli ustępujemy pierwszeństwa i jedziemy. Egzamin nie jest szkoleniem, w trakcie którego ktoś nam podpowie co można zrobić, czy kiedy ruszyć dalej. Sami powinniśmy to wiedzieć, czy jesteśmy w stanie wyjechać oraz czy nie wymusimy w ten sposób pierwszeństwa. No i z pewnością zbliżanie się do przejścia dla pieszych może sprawić kłopoty, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to niezbyt skomplikowane.

Musimy je bacznie obserwować i ściągnąć nogę z gazu. Bardzo dużo niedobrych reakcji wynika z tego, iż kierowca nie reaguje jak zbliża się do przejścia dla pieszych. Jeżeli zauważymy tam pieszego, zdejmijmy nogę z gazu, ponieważ to będzie znaczyło, iż jesteśmy gotowi na zatrzymanie auta. Pamiętajmy również, by wybierać najlepsze, najbardziej fachowe szkoły nauki jazdy, jak te zlokalizowanie w Tychach, które gwarantują wysoki poziom zdawalności (zacznij naukę jazdy z OSK ADEPT).