Jakie informacje mogą pomóc, kiedy chcemy walczyć o wsparcie finansowe unijne? O czym pamiętać?

Prowadzenie swojej firmy jest rzeczą kosztowną, z tego względu dużo osób poszukuje dodatkowych funduszy. Dobrym wsparciem mogą być dotacje z Unii Europejskiej.
Dotacje unijne na rozwój firmy cieszą się dużym powodzeniem.

majątek

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Wiele osób chce skorzystać z tego typu funduszy dla przedsiębiorstw. Opłaca się na pewno wiedzieć o kilku sprawach, jeśli staramy się o tego typu dofinansowanie. Ponieważ w nie wszystkich konkursach możemy brać udział, należy na bieżąco śledzić sytuację. Musimy sprawdzać cały czas czy czasami nie ogłoszono oferty idealnej dla nas. Trzeba również wiedzieć, iż możemy starać się o wsparcie finansowe unijne dla firm w konkursach ogólnopolskich. Wtedy jednak z reguły wymogiem będzie spora innowacyjność, która dotyczy całego kraju. Dlatego czasami trudno jest takim wymogom sprostać.
Jeśli w innym niż nasze województwie ogłasza się konkurs, który jest dla nas wprost wymarzony, to jest szansa na wzięcie w nim udziału. Niektórzy bowiem wybierają lokalizację jakiegoś konkretnego projektu w takim województwie. Możemy też otworzyć kolejny oddział firmy w innym mieście. W takim wypadku też będzie można brać udział w takim konkursie.
firmy

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy walczymy o dotacje unijne na rozwój przedsiębiorstwa, trzeba sprawdzać też konkursy obejmujące tereny wiejskie. Nie musimy być z konkretnego województwa, by brać w nim udział. Tutaj więcej: zdobądź dotację unijną na rozwój formy z Prometeia.

Dofinansowanie unijne dla firm dotyczy mikroprzedsiębiorstw z terenów wiejskich lub z małych miejscowości.

Niezmiernie nam miło, że nasz post zostawił po sobie miłe wrażenie. Chcemy zachęcić Cię do nowej witryny – tam można zobaczyć ponadto (http://pischool.pl) świeże wątki.

Nowy biznes też może brać udział w tego typu konkursie. Z tego względu można zarejestrować firmę w mniejszym miasteczku. Czytaj: dofinansowanie unijne dla firm z Prometeia.