Jakie mamy typy folii do zastosowań reklamowych i które z nich dobrze jest używać w swojej pracy?

Istnieje całkiem sporo folii na rynku, dostępne na rynku do zastosowań reklamowych możemy rozróżnić na materiały polimeryczne, monomeryczne i wylewne. Różnią się pomiędzy sobą cechami strukturalnymi, a więc przeznaczeniem. Każdy taki rodzaj wykorzystuje się w zakresie innych form reklamy zewnętrznej.

Folie mogą być używane przy produkcji każdego w zasadzie rodzaju reklamy out of home. Są całkiem dobre jako media do wykonania billboardów, aplikacji podświetleniowych, liter przestrzennych czy grafik reklamowych. Pomimo wielkiej ilości zastosowań większość istniejących folii jest uniwersalna, co znaczy, iż możemy je zastosować zarówno w aplikacjach wewnętrznych, ale i zewnętrznych. Folie do wielkoformatowego druku cyfrowego są często samoprzylepne oraz bezklejowe jakie są przystosowane do pracy z różnymi typami atramentów. Folie jednakże najczęściej różnią się sposobem produkcji, zastosowaniem i przeznaczeniem do wybranej technologii wydruku. Na rynku bardzo często spotykana jest folia (zobacz vincent.pl/maszyny-pakujace/pakowanie-w-folie-termokurczliwa-polietylen/) samoprzylepna, z reguły pod postacią folii monomerycznych, polimerycznych jak również wylewanych.

folia

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com

Folie monomerowe mają zastosowanie w krótko i średniookresowych aplikacjach do wewnętrznych, jak również na zewnątrz, które naklejane są na płaskiego typu nawierzchniach. Zaś folie polimerowe używane są do średnio oraz długookresowych aplikacji, również wewnętrznych i zewnętrznych. Co istotne, dzięki większej ilości plastyfikatorów jesteśmy w stanie je z powodzeniem stosować jak nośnik grafiki przy aplikacjach samochodowych. Folie wylewne to niesamowicie plastyczne materiały, najczęściej odpowiednie są dla najbardziej wymagających długookresowych aplikacji. Najczęściej wykorzystywane są do grafiki samochodowej z przetłoczeniami.

Charakteryzują się też największą siłą klejenia. Można ją naciągnąć, przez co łatwo umieścić na powierzchniach trudno dostępnych, to znaczy w zgięciach czy przetłoczeniach. Często spotykana jest folia (zobacz pakowanie w folię termokurczliwą) perforowana, naklejana jest na oknach różnych samochodów czy autobusów, sklepów czy różnych obiektów gastronomicznych. Możemy w ten sposób na powierzchnię reklamową użyć dodatkowe miejsce, gdyż folia perforowana nie przesłoni całkowicie widoku za oknem. Tak na dobrą sprawę nieważne jest, jaką folię wybieramy, najważniejsze żeby była dobrej firmy, godna polecenia jest folia Carbon, którą znajdziesz tu: Przedsiębiorstwo Lambda. Firma ta ma wysokojakościowe oraz trwałe produkty do różnego rodzaju zastosowań.