Jakie prawa przysługują pasażerom, którzy podróżują samolotem?

Każdy pasażer samolotu posiada pewne wyznaczone prawa, niemniej okazuje się, że sporo osób nie wie, jakie prawa im przysługują. Jeżeli częstokroć podróżujemy samolotami, to z pewnością powinniśmy wiedzieć, jakie są prawa pasażera. Jest ich niezmiernie sporo i odnoszą się one do wielu różnorodnych aspektów podróżowania.

Pasażerowie, którzy wybierają samolot jako środek lokomocji, mają prawo domagać się odszkodowania w przypadku zgubienia lub zniszczenia bagażu. Pozyskanie odszkodowania za zniszczony albo zgubiony bagaż jest zależne od wielu przeróżnych czynników, a maksymalne zadośćuczynienie, jakie wolno uzyskać wynosi 5670,16 PLN. Jeśli nasz bagaż zostanie zgubiony lub zniszczony, to my jesteśmy zobowiązani do udowodnienia szkody. Dowiedz się więcej o swoich prawach w serwisie:

samolot na lotnisku w trakcie transferu pasażerów

Autor: Rob Faulkner
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku opóźnienia samolotu, przewoźnicy mają obowiązek zapewnić pasażerom bezpłatne posiłki oraz napoje, jakich ilość winna być poprawna do czasu oczekiwania. Do tego pasażerowie posiadają prawo pozyskać odszkodowanie za opóźniony lot, jakie w zależności od czasu opóźnienia, może być różne. Jeśli samolot przybędzie do docelowego miejsca chociaż 3 godziny po czasie, wtenczas pasażerowie mogą otrzymać od 250 do 600 Euro odszkodowania. Jeśli samolot ma opóźnienie co najmniej 5cio-godzinne, wówczas pasażerowie mogą odzyskać pieniądze za nabywany bilet.

Interesuje Cię, co to są autorskie źródła (http://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/hairstyle.html)? Jeżeli tak, to należy wejść w podany link i pod nim odkryjesz masę ciekawych informacji w tym temacie.

O ile nastąpi nieodzowność pobytu przez jedną albo więcej nocy w oczekiwaniu na spóźniony samolot, wtenczas przewoźnik ma obowiązek zapewnić pasażerom gratisowe zakwaterowanie w hotelu, oraz także gratisowy transport pomiędzy lotniskiem i hotelem. Jeżeli lot samolotem został odwołany, wtedy pasażerowie mają prawo do zwrotu kosztów biletów, przewoźnik zdoła też zaoferować inny rodzaj transportu. Przeczytaj pełen artykuł na .

To ledwie kilka z wielu rozmaitych praw, jakie przysługują osobom podróżującym samolotem. Wskazane jest zapoznać się z tymi prawami, albowiem w przypadku zgubienia lub zniszczenia bagażu, opóźnienia samolotu albo innych kłopotów na lotnisku, będziemy wiedzieć, co w takiej sytuacji powinno się zrobić i czy przysługuje nam jakieś odszkodowanie czy też zadośćuczynienie.