Jakie są rodzaje reklam zewnętrznych? Czy jest to dobry sposób na reklamowanie swojej firmy?

Każda z firm dąży do tego oraz chce być widzialna w przestrzeni publicznej. W taki sposób możliwe jest dotarcie do klienta mając oprócz tego nadzieję na to, że dany artykuł będziemy w stanie sprzedać. Jedni stawiają na reklamowanie się w mediach, inni liczą na kampanie w mediach społecznościowych, kolejni natomiast decydują się na formę reklamy outdoorowej. Co to jest takiego i czy rzeczywiście daje oczekiwany rezultat?

reklama miejska

Autor: Medas-Media
Źródło: Medas-Media

Reklama outdoorowa to tak zwana reklama zamieszczana na zewnątrz, są to różnego typu nośniki informacji mające dobrze reklamować daną firmę albo produkt. Są one bardzo widoczne w miejskiej przestrzeni, możemy je zobaczyć prawie wszędzie. Na budynkach, przystankach tramwajowych, słupach z ogłoszeniami. Jednym z takich rodzajów reklamy outdoorowej jest billboard, czyli dużego formatu tablica, na jakiej umieścić można różnego rodzaju plakaty będące reklamą.

Po znacznie więcej info serdecznie zapraszam na (https://paudio.pl/pl/produkty/zasilacze-ppoz/) stronę www. Nie czekaj – poszerz swoją wiedzę na temat opracowany w artykule.

Najczęściej umieszczane są one w miejscach widocznych dla kierowców, bezpośrednio przy drogach lub na budynkach znajdujących się w bliskiej odległości od ruchliwych arterii. Z reguły są one oświetlone tak, żeby zapewnić świetną widoczność w nocy. Im większych rozmiarów miasto, tym większa ilość takich reklam ponieważ i potencjalnych klientów jest więcej. Dlatego dla firm chcących dotrzeć do sporej liczby ludzi używając reklam, którymi są billboardy Warszawa będzie dobrym miejscem na tego typu marketing.

Przeczytaj oprócz tego takie absorbujące wskazówki ze strony, które znajdziesz pod tym odsyłaczem – one również przedstawiają to zagadnienie.

Innym rodzajem takiej reklamy jest citylight, to panel będący reklamą umieszczony często za szybą i oświetlony tak, aby był dobrze widzialny dla osób przechodzących lub przejeżdżających obok. Często pojawia się on na przystankach. Istnieje również typ reklam wielkoformatowych, często wywieszanych w czasie remontownia budynku.

billboard w przestrzeni miejskiej

Autor: Peter Cartledge
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu rozwiązania są widoczne tak samo w małych jak również większych miejscowościach, przykładem jest reklama Tesco Olsztyn też ma takie widoczne w przestrzeni miasta bannery. Trzeba powiedzieć, iż tego rodzaju reklama jest doskonałym sposobem na dostrzeżenie formy przez ludzi. Trafia często do tych, którzy nie korzystają z internetu lub też nie mają telewizora. Używają najczęściej komunikacji miejskiej albo własnego samochodu. Zapewne każdemu kiedyś stojąc w korku zdarzyło się przyglądać billboardom naprzeciwko, których akurat się zatrzymaliśmy. Taka forma reklamy jest więc tak widoczna, iż trudno jest jej nie zauważyć – .