Jakie warunki powinny być wypełnione, by mój ubiegać się o kredyty dla firm? Co trzeba o nich wiedzieć?

Prowadzisz firmę i planujesz zaciągnięcie kredytu dla firm? Dowiedz się, o czym powinno się wiedzieć. Kredyt inwestycyjny dla firm brany jest przez prowadzące własną firmę w celu pokrycia określonych inwestycji, które mają zwiększyć lub utrzymać na dotychczasowym poziomie wysokość majątku firmy. Przede wszystkim trzeba wybrać instytucję bankową, z którym rozpoczniemy rozmowy.

kredyt

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Należy taką instytucję, która nie oczekuje płacenia za analizę naszego wniosku kredytowego. Fundamentalną kwestią jest też to, jak duża jest prowizja dla banku. Następnie powinno się zwrócić uwagę na kwestią związaną z oprocentowanie. Zazwyczaj proponowane jest zmienne oprocentowanie. By otrzymać kredyt inwestycyjny dla firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-pod-kontrakt) zazwyczaj musimy mieć do dyspozycji wkład własny, który czasami musi wynosić nawet 30% wartości inwestycji – Po wybraniu instytucji bankowej, która spełnia nasze oczekiwania, musimy złożyć konkretne podanie i załączyć pełną, wymaganą dokumentację. Z reguły konieczne jest przedłożenie kosztorysu inwestycji. Trzeba pokreślić, że przedsiębiorcy są mniej wiarygodnymi klientami dla banków udzielających kredytów niż osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Ci, którzy prowadzą własną firmę i ubiegają się o pożyczkę, są przez bank dużo bardziej szczegółowo sprawdzane. Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny dla firm to przede wszystkim ważne jest to, jak długo firma działa na rynku.

finanse

Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami staż musi wynosić dwa lata, czasem wystarczy, że wynosi 18 miesięcy, w niektórych bankach tylko rok.

Nasz link do strony (http://www.pitprojekt.pl/rozliczanie-pit-online-przez-internet-pomoc/) zadziwi Cię bardzo pozytywnie. Odkryjesz tam dużo rzetelnych informacji. Więc nie zwlekaj i klikaj!

Zdarzają się instytucje bankowe, które są skłonne podjąć rozmowę z przedsiębiorcą, który stara się o kredyt hipoteczny dla firm, po upływie trzech miesięcy od momentu otwarci firmy – . Chodzi o to, że bank nie ma jak ocenić zdolności kredytowej działalności gospodarczej, która dopiero została założona. Bank będzie oczekiwał, że przedsiębiorca przedłoży dochody z ostatnich dwóch lat – aktualnego oraz ostatniego. Niektóre instytucje chcą zapoznać się z dochodami z trzech ostatnich lat.