Jakim sposobem szybko rozliczyć PIT-U 37 online

Większość podatników podczas rozliczenia się za poprzedni rok podatkowy wypełnia formularz PIT-37. Nie każdy niemniej jednak wie, że deklarację może wypełnić zupełnie nieodpłatnie i także bez żadnych opłat przesłać go do Urzędu Skarbowego. Wystarczy rozliczyć PIT 37 online. W jaki sposób to zrobić?

Rozliczenia PIT przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
– etap pierwszy: trzeba obowiązkowo pozbierać wszelkie papiery aby wprowadzić potrzebne dane w odpowiednie pola deklaracji;- etap drugi: trzeba włączyć aplikację (online lub offline w zależności od upodobań) i wybrać formularza PIT-37; użytkownik nie musi martwić się o aktualność deklaracji, albowiem niniejszy bez wątpienia jest niesprzeczny z prawem panującym w naszym kraju;- etap trzeci: zapewne najprostsza czynność, bowiem czeka nas wpisywanie danych osobowych, pomału trzeba uzupełniać wskazane przez system kolumny;- faza czwarta: pora na teoretycznie najbardziej trudną część wypełniania deklaracji, czyli wprowadzanie przychodów; jeżeli użytkownik będzie dokładnie czytać opisy, wskazania a także wskazówki, które przedstawia system to zapewne dotrze do końca procesu bez pomyłek; warto wspomnieć, iż aplikacja w miarę możliwości sprawdza poprawność danych i obliczeń, aby podatnik nie popełnił przypadkowego błędu (więcej na ten temat można przeczytać na: Jak najkorzystniej rozliczyć pit?);- faza piąta: jeśli możemy liczyć na zniżki podatkowe (zobacz progi podatkowe 2020 – brutto czy netto) (np. za internet) to właśnie jest ten czas by z nich skorzystać;- faza szósta: jeżeli mamy za sobą już wprowadzenie przychodów a też ulg podatkowych, nadszedł pora na przekazanie jednego procenta;

– etap siódmy: finisz czyli zapisanieoraz przesłanie formularza; teraz podatnik ma szansę wydrukować deklarację PIT-37 oraz przesłać ją pocztą (list polecony) bądź doręczyć samemu do US, aczkolwiek najwygodniejsza opcja to wysłanie formularza online, co trwa chwilę.
W ten oto banalny sposób, podatnik jest w stanie rozliczyć się za rok podatkowy bez jakichkolwiek opłat.