Język angielski jawi się jako być albo nie być, czyli dzisiaj musimy go znać. Jak najbardziej porządnie się go nauczyć?

Używanie języka angielskiego to dzisiaj coś oczywistego. Na pewno tak to się prezentuje w wielu środowiskach. Język angielski powszechny jest w biznesie, polityce czy sporcie, spotykany jest w wielu miejscach i na pewno nie da się od niego uciec.

Nauka

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych kręgach to takie normalne, jak mówienie po polsku. No trudno się dziwić. Angielski to język międzynarodowy, tak więc wszystkie materiały, publikacje książkowe, wiadomości, wszystkie najistotniejsze informacje są w języku angielskim. Nic na to nie poradzimy, ponieważ tak jest urządzony świat. Mimo to, być może kiedyś odmienny język będzie rządził, przykładowo język chiński, wtedy na pewno będziemy z tęsknotą wspominać jaki to łatwy był ten angielski.

Zanim jednakowoż to nastąpi na pewno jeszcze minie wiele czasu, więc niezmienna jest sytuacja, iż to język angielski jest najistotniejszym językiem na świecie. Zawsze faktycznie tak było, że istniał jakiś najważniejszy język, którym wszyscy się posługiwali. Bardzo dawno temu był to język łaciński, następnie francuski, obecnie mamy angielski. Choć coraz większa liczba ludzi zapewnia, że zna ten język, to jednak, nie prezentuje się to tak obiecująco.

Nam Polakom wcale nie jest tak bezproblemowo się uczyć tego języka jak na przykład Niemcom. Tak właściwie to odmienna grupa językowa, więc jesteśmy zmuszeni przełamać sporo barier, a co najbardziej znamienne – ciężko nam porozumiewać się po angielsku z czystym akcentem. To właściwie, nie jest tak niezwykle ważne, ponieważ najistotniejsza jest komunikacja.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób mówi swoim akcentem, lecz jeśli jest on zrozumiały, to nie ma problemu. Wiele osób pragnie albo powinno zacząć się uczyć tego języka. Jak to zrobić? Istnieje rzeczywiście sporo możliwości – bardzo dobrze sprawdzają się sprzedawane w "Karteczkach" kursy audio na płytach cd do nauki języka angielskiego dla maturzystów. Dzięki nim możemy się osłuchać w tym języku. Jesteśmy w stanie posłuchać, jak wymawia się wiele wyrażeń. Niezwykle pomocne są również konwersacje, najlepiej z native speakerem. Czy warto pójść na kurs? Na pewno warto, jednakże musimy odpowiedzieć sobie na pytania, czy faktycznie mamy na to czas i pieniądze. Wiele osób z sukcesami uczy się samemu w domu, ale trzeba do tego wiele samodyscypliny i regularności. Jeśli jednak zdecydujemy się na kurs to lepiej pójść na lekcję próbną, ażeby zobaczyć, czy faktycznie wszystko nam pasuje. Jednocześnie koniecznie trzeba się uczyć słówek, wtedy będziemy posiadali większy zasób słownictwa.