Już jest! Windows 8

Obecna technologia potrafi zaskoczyć nas na każdym kroku. Okazuje się, że komórki rzeczywiście są smart, a komputery potrafią same zrobić o wiele więcej niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

Komputer z Windows 8

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc kiedy widzimy, że musimy zrobić jakąś aktualizację, którą proponuje nam pomoc naszego komputera, to dobrze tą aktualizację wykonać. Zresztą w Windows 8 i innych systemach są różne ciekawe opcje, które często nie za bardzo nas interesują, a zdecydowanie muszą stać na tapecie. Chodzi między innymi o kopie zapasowe. Dzięki tego typu kopiom nic nam na komputerze nie zaginie. Powinniśmy tworzyć kopie zapasowe ważnych rzeczy z naszego laptopa. Oczywiście nie wszyscy używają komputera do pracy, więc nie wszyscy mają na laptopie niezmiernie cenne pliki. Ale na pewno posiadamy na naszych laptopach część naszego życia. Jeśli nie chcemy go stracić to warto się zabezpieczyć.

Jak mawiają informatycy kopie zapasowe są elementem odpowiedniego użytkowania komputera. Kiedy pierwotny plik zostanie uszkodzony, my znajdziemy

Pulpit startowy Windowsa 8

Autor: Mahesh Mohan
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkie potrzebne informacje na kopii zapasowej.

Zaciekawił Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna elektrodrążenie również na pewno przypadnie Ci do gustu.

Często programy same robią kopie zapasowe. I bywa, że programy związane z ochroną antywirusową każą nam zrobić kopię zapasową twardego dysku.

Pliki na laptopie
Wiele razy powielaliśmy któryś dokument, bo baliśmy się, że później nie znajdziemy jakiegoś dokumentu. Zdarza się, że istotne rzeczy od razu puszczamy na drukarkę, by potem nie okazało się, że utraciliśmy istotne informacje, bo głupio zatytułowaliśmy plik i sami go skasowaliśmy. Poza tym zdarza się, że w codziennym życiu warto byłoby móc niektóre sytuacje skopiować. Chociaż na razie nie jest to możliwe, to możemy zabezpieczyć pliki z własnego komputera w taki sposób by nie zostały unicestwione przez uszkodzenie dysku twardego. W jaki sposób to zrobić? Odpowiedź brzmi banalnie, musimy pamiętać o backup plików. Bacup dysku twardego daje możliwość zawieszenia go w chmurze. Robimy w taki sposób kopie zapasową dysku, a w związku z tym kopię każdego pliku. Nawet w momencie, gdy coś wydarzy się z naszym laptopem, będziemy mieli dostęp do wszystkiego, co mieliśmy zapisane na kopii zapasowej.