Kamienie do budowy nagrobków. Wszystko, co chcesz wiedzieć

Określone zakłady kamieniarskie traktują kamieniarstwo jako sztukę i pokazują to w swoich projektach. Dbają o to, by realizowane przez nich realizacje wyróżniały się oryginalnym wzornictwem i starannym szlifem. Nasze nekropolie z każdym rokiem ulegają zmianie i budzą zaskoczeniem coraz odważniejszym zestawieniem kształtów i barw płyt nagrobnych. Który kamień kupić i w jakim czasie postawić płytę?

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele przedsiębiorstw spod znaku kamieniarstwo Warszawa wykonuje nie tylko piękne płyty na wymiar, lecz również wcześniej służy pomocą oraz gwarantuje duży zakres usług powiązanych z szeroko pojętym kamieniarstwem – uzupełnianie liternictwa lub zmiany płyt nagrobnych (Pracownia Rzeźbiarsko Kamieniarska Tadeusz Borkowski). Czasami wystarczy wykonać kilka prac, aby przywrócić płytom jakiś styl. Można to osiągnąć poprzez dyskretne elementy, jak na przykład kamienne wazony, lampiony nagrobne czy zdjęcia portretowe. Kamieniarstwo Warszawa ma całkiem spore – konkurencja wśród firm w stolicy jest bardzo duża, dlatego najlepiej prosperujące firmy produkują płyty w dużej gamie kamieni naturalnych, lecz zwykle produkują płyty granitowe oraz z marmuru i piaskowca, zwłaszcza nagrobki dziecięce – odkryj więcej. Marmur, ze względu na właściwości i nasz klimat, wykorzystywany jest stosunkowo rzadko jako materiał budulcowy nagrobków, ponieważ zbyt szybko ulega erozji.

Zaintrygował Cię nasz opis? To świetnie! Nowe równie atrakcyjne wątki odszukasz pod podanym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://kartkownia-zaproszenia.pl).

Granit natomiast jest dość popularny. Dobra wytrzymałość i najwyższa jakość, z jakiej już od wielu lat słynie granit i jego zalety wizualne i wysoka estetyka, zjednują mu wielu fanów, a także powodują, iż budulec ten znajduje bardzo dużo zastosowań. Zwykle stosowany jest właśnie granit – kamień niezwykle trwały, bez względu na pochodzenie. Obok marmuru i granitu jest dodatkowo piaskowiec. Piaskowiec także jest doskonałym tworzywem na pełnowymiarowe nagrobki lub nagrobki dziecięce, lecz wymaga dużo troski.

Pośród ludzi z tej branży krąży wiele odmiennych opinii gdy chodzi o moment postawienia nagrobka. Przyczyną jest osuwająca się ziemia, jaka wymaga czasu na prawidłowe ubicie i stwardnienie. Uważa się, iż minimalny czas od pochówku do postawienia nagrobka to od pół roku do roku. Kiedy nagrobek montowany jest na piwnicy, nie ma potrzeby odkładania jego montażu.