Kłopoty z dywanem? Nie jesteś pewny, czy usuniesz ten brud? Spokojnie, są właściwe metody, poznaj je

Musisz wyprać dywan, myślisz, że to kłopot? Wcale tak być nie musi. Jeszcze nie wierzysz, kiedy spoglądasz na zabrudzenie? No przecież należy dobrać odpowiedni sposób oraz sprzęt, a zadanie, a właściwie wynik będzie z pewnością zadowalający. Jakie są metody czyszczenia dywanów? Jest kilka metod, najbardziej powszechne i skuteczne to metoda ekstrakcyjna, metoda czyszczenia poprzez zastosowanie „prespray” oraz metoda czyszczenia poprzez „szamponowanie”.

Metoda ekstrakcyjna jest to bardzo powszechna domowa metoda. Jest wybierana przede wszystkim dlatego, że trzeba wykorzystać tylko jeden typ urządzenia, odkurzacza piorącego, czyli ekstraktora. To faktycznie efektywna, szybka i mało skomplikowana metoda. Dzięki niej można szybko odświeżyć wykładzinę nawet w warunkach domowych. Pranie taką metodą polega na wstępnym usunięciu brudu, to znaczy, zanieczyszczeń nierozpuszczalnych, jak guma do żucia, piasek. Piasek najprościej usunąć przy pomocy odkurzacza, natomiast gumę do żucia korzystniej usunąć za pomocą odplamiacza. Później za pomocą ekstraktora niszczymy pozostałe zanieczyszczenia.

Używanie „perspray” wymaga więcej czasu niż metoda ekstrakcyjna, jednakowoż jest bardziej dokładne, co znaczy, iż oferuje bardziej pozytywne efekty. Należy opryskać wykładzinę roztworem roboczym, jaki sporządzamy ze środka „prespray”. „Oprysk” trzeba zrobić za pomocą opryskiwacza, a później wykładzinę trzeba wyszorować, na przykład przy pomocy maszyny posiadającej szczotki walcowe. Następnie „wypłukujemy” i odsysamy z wykładziny pozostałości przy pomocy urządzenia ekstrakcyjnego.

I ostatnia metoda (zobacz tutaj) poprzez „szamponowanie” różni się dość mocno od poprzednich sposobów – sprzętem, a także środkami chemicznymi. To metoda niezbyt wygodna, ponieważ należy użyć maszyny szorującej jednotarczowej. Jest trudna w prowadzeniu. Musimy nią szorować wykładzinę przy pomocy „jednotarczówki”, która posiada odpowiednią szczotkę do wykładzin dywanowych. Takie maszyny mają zbiornik na roztwór roboczy, do jakiego wlewamy roztwór sporządzony z właściwego środka do szamponowania, kolejno rozprowadzamy go maszyną jednocześnie szorując. Co myślisz o tych sposobach? Zdecydujesz się na jakiś z nich? A może zamów profesjonalną firmę wpisując w wyszukiwarkę internetową wyrażenie w stylu Poznań pranie dywanów. Wtedy masz pewność, iż firma,jaka się w tym specjalizuje wykona tę usługę najbardziej profesjonalnie. Korzystnie o tym pomyśleć, aby mieć najwyższy poziom jakości.