Kto mógłby otworzyć firmę w Niemczech?

Niemcy są państwem z silną gospodarką. Od czasu, gdy w Niemczech mogą otwierać działalność zagraniczni przedsiębiorcy, również Polacy to czynią.
Otworzenie działalności w Niemczech nie jest skomplikowaną kwestią.

tłumaczenia

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Należy również dodać, że w Niemczech są w większym stopniu sprzyjające okoliczności rozliczania się z fiskusem, ubezpieczeń społecznych oraz zwłaszcza istotne jest to, że są wyższe zyski z prowadzonego interesu. Najpopularniejsza działalność w Kraju nad Renem to jednoosobowa firma czyli Gewerbe. Właśnie tą formę działalności w Niemczech dobierają nasi rodacy. Ambasada Polska w Niemczech co roku notuje ok. 170 tysięcy nowych polskich działalności jednoosobowych. Te liczby pokazują, że Gewerbe, to dochodowy pomysł na interes poza granicami kraju. Jednoosobowa działalność w Niemczech może zostać założona przez każdego. Jest to opłacalna postać działalności, gdyż nie jest wymagany zakładowy fundusz, a biurokracja jest ograniczona do niezbędnego minimum. Jeszcze innymi plusami płynącymi z założenia działalności w Niemczech są niskie podatki, ulgi skarbowe oraz możliwość założenia firmy bez meldunku.
Oprócz jednoosobowej działalności, zagraniczni biznesmeni zakładają jeszcze przedstawicielstwo. Taka forma działalności nie wymaga rejestracji. Zakładają poza tym również działalność na własny rachunek.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu cesja wierzytelności kolejne wiadomości. Wystarczy kliknąć w podany link.

Zapewnia taka postać działalności prowadzenie firmy pod swoim imieniem i nazwiskiem. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zapewnia możliwość dopasowania umowy do rodzaju działalności i zapotrzebowań współzałożycieli.

Z kolei samodzielny oddział zapewnia relatywnie dużą swobodę poruszania się po niemieckim rynku. Zatrudniając spółkę consultingową, oszczędzamy czas oraz zmniejszamy w znaczący sposób okazję zrobienia błędów.