Kto mógłby pracować na etacie kierownika HR i jakie są jego zadania?

Jakakolwiek korporacja, która zatrudnia większą ilość członków personelu powinna także mieć fachowca, który będzie zajmował się obsługą kwestii z nimi związanych.

Taki manager działu HR posiada bardzo duży zakres zadań, jednak nie musi wszystkich robić na własną rękę, gdyż działa z poddanymi sobie fachowcami.
nauczyciele

Źródło: flickr.com
Do zadań osoby, która pracuje na stanowisku HR manager może należeć między innymi organizacja kursów oraz konferencji dla pracowników w celu podwyższenia ich kwalifikacji zawodowych, wyznacza obowiązki dla konkretnych stanowisk czy też organizuje proces naboru.

Zaciekawił Cię ten materiał? Wejdź na polecany serwis internetowy (http://www.apogit.pl/uslugi/wdrozenia-systemow/r2platnik-system-kadrowo-placowy), a przeczytasz więcej informacji na opisywany temat, które na pewno Cię zainteresują.

Utrzymuje stały kontakt z Urzędem Pracy czy ośrodkami, które zajmują się doradztwem personalnym. Skrót HR znaczy po rozwinięciu „zasoby ludzkie”, więc tego typu manager mógłby w granicach swych obowiązków zajmować się również awansowaniem członków personelu, a również prowadzić szereg różnych przedsięwzięć. Mimo, że praca na etacie HR manager to praca biurowa, przez wzgląd na specyficzność poszczególnych obowiązków, odbywa się ona w wielu lokacjach.

Osoby, które pragną być zatrudnione na tym stanowisku, muszą skończyć wyższe studia na uczelni związanej z ekonomią na wydziale zarządzanie i marketing albo zbliżonym. Musi poza tym posiadać duże doświadczenie w zarządzaniu zespołem pracowników i posiadać obszerną wiedzę z mnóstwa różnych dziedzin. Pensje kierownika ds. personalnych mogą kształtować się w przedziale 5-10 tys. złotych brutto.

Poza tym warto wspomnieć, że HR manager pomaga pracownikom w wytyczaniu ich ścieki kariery. Od tego typu managera w pewnym stopniu może zależeć przyszłość całej firmy.