Kto może skorzystać na programie partnerskim?

Coraz częściej słyszymy o różnego rodzaju programach partnerskich i zastanawiamy się, czy to rzeczywiście jest opłacalne. Jeśli program został prawidłowo obmyślany, zyska dzięki niemu zarówno marka, jak również jej partnerzy, a także klienci.

ochroniarz

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com

Programy partnerskie mogą mieć bardzo różnorodną formę. W niektórych przypadkach istotą jest wzajemne polecanie swoich produktów lub usług przez firmy, działające w internecie – wtedy partnerom oferowana jest prowizja od sprzedaży, do której się przyczynili, wstawiając linki, czy reklamy graficzne firmy w swojej witrynie internetowej. Coraz częściej jednak programy partnerskie przyjmują postać wielopoziomowych zależności, konstruujących siatkę stosunków w obszarze przedsiębiorstwo – partnerzy programu – klient. Świetnym przykładem, ilustrującym sposób działania tego rodzaju promocji firmy jest program partnerski Solid Security – .

Polega on na tym, że klienci, korzystający z usług firmy, mogą przystąpić do programu i skorzystać z ofert partnerów programu w atrakcyjnych cenach. Korzyści powstałe z takiego rozwiązania są rozmaite. Po pierwsze, program partnerski Solid Security jest dodatkowym wabikiem, przyciągającym nowych klientów. Wierny klient (poprzednia strona) natomiast czuje się rozpieszczany i niewątpliwie nie pójdzie do konkurencji. Partnerzy programu otrzymują dodatkową promocję swojej marki i także mają sposobność zdobycia nowych klientów.pod tym linkiem (anplast.pl/produkty/przejscia-dachowe,2,11173)/J]

Co prawda, by program był atrakcyjny, muszą zaoferowaćzaproponować naprawdę okazyjne ceny własnych produktów, czy usług, ale w dłuższej perspektywie niezaprzeczalnie przełoży się to na większy zysk. Bycie partnerem słynnej i dużej marki to również szansa na wzrost prestiżu swojego przedsiębiorstwa. Panuje powszechna – zresztą zgodna z prawdą – opinia, że do programów partnerskich znane marki wybierają tylko solidne firmy, proponujące towar najwyższej jakości. Jeżeli nasze przedsiębiorstwo wejdzie do takiego programu , zyskujemy wizytówkę mówiącą: to jest dobra firma, można jej zaufać. Im więcej firm z różnych branż należy do danego programu, tym bardziej atrakcyjny jest program dla klienta. Analizy rynku dowodzą, że ludzie chętniej korzystają z oferty przedsiębiorstw, które proponują dodatkowe korzyści, np. w formie tańszych zakupów u innych sprzedających.