Marketing afiliacyjny, czyli czym są partnerskie programy?

Marketing afiliacyjny jest to zyskująca uznanie technika marketingu Internetowego, w której reklamodawca deleguje realizację akcji marketingowych na licznych niezależnych partnerów, którzy opłacani są w modelu „wynik”.

oświetlenie
Marketing afiliacyjny nie jest więc bezpośrednio techniką marketingową, ale raczej modelem angażowania niepodległych pracowników marketingu, jacy w swojej masie, motywowani wynagrodzeniem prowizyjnym, realizują operacyjne działania marketingowe sprowadzające potencjalnych klientów na stronę internetową reklamodawcy – sieci afiliacyjne. Z kolei z punktu spojrzenia kontrahenta marketing afiliacyjny jest to możność spieniężenia wysiłku włożonego w kreowanie stron www i doskonała opcja dla AdSense oraz sieci reklamowych. Ponieważ marketing afiliacyjny to oddelegowanie akcji marketingowych w formie „zatrudniania rozproszonego”, nie posiada swoich form reklamowych. Partnerzy, inspirując się swoją wiedzą i wyczuciem (rzecz jasna w ramach ograniczeń nakładanych regulaminem afiliacyjnego programu) mogą stosować dowolne odmiany reklamy internetowej. Partnerską reklamą może być więc baner, mailing, bądź cała witryna internetowa.http://mtc-rental.pl/oferta.html dzierżawa naczep wywrotekNiezależnie jednak od ścieżki, po której partner nęci nabywców dla reklamodawcy, na końcu jej jest za każdym razem odnośnik do witryny reklamodawcy. I to nie taki zwykły link, lecz umożliwiający identyfikację partnera –

Jako że sieć afiliacyjna polega na tym, iż kilku partnerów wabi odbiorców na witrynę reklamodawcy, zaś klienci ci następnie dokonują na tejże stronie zakupów, reklamodawca musi wiedzieć, jakiemu z partnerów zawdzięcza jaką sprzedaż i – w konsekwencji – jakie będzie mu winien honorarium.