Marketing relacji – na czym polega i czemu wyróżnia się tak dużym zainteresowaniem?

Dzisiaj marketing ma duże znaczenie. Czemu? Z reguły ze względu na fakt, że ilość firm funkcjonujących na rynku jest rzeczywiście duża, z tego względu jeśli ich właściciele pragną dotrzeć do możliwie jak największego grona klientów, muszą mieć na uwadze odpowiednie rozreklamowanie oferowanych usług lub produktów.

program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com
Marketing nie polega jednakowoż jedynie na rozdawaniu ulotek, publikowaniu reklam w Internecie lub emitowaniu spotów reklamowych w sieci. Ogromne znaczenie ma bowiem utrzymanie stosownych relacji z klientami, którzy już skorzystali z oferty konkretnej firmy. Właśnie na tym polega marketing relacji. Firmy powinny namawiać konsumentów do ponownego zakupienia ich produktów czy usług, na przykład dzięki zbieraniu punktów, które mogą przełożyć się na atrakcyjne zniżki bądź nagrody. Świetnym rozwiązaniem jest dobrze zaplanowany system lojalnościowy. Korzystanie z takich systemów jest dosyć popularne zarówno na świecie, jak i w Polsce. Klienci najczęściej chętnie biorą udział w inicjatywach, które mogą im przynieść wymierny zysk. Program lojalnościowy jest z tego względu atrakcyjny zarówno dla firm, które są jego autorami, jak również dla klientów .

Utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami polega także na zawiadamianiu ich o rabatach, promocjach lub terminach wyprzedaży. Na szczęście, obecnie nie nastręcza to już żadnych kłopotów, ponieważ większość firm porozumiewa się ze swoimi odbiorcami mailowo. Czasem, jednym z warunków wzięcia udziału w programie motywacyjnym, jest podanie swojego adresu mailowego, żeby firma mogła wykorzystać go właśnie w celach marketingowych. Dla stałych klientów dopływ ważnych informacji może okazać się strzałem w dziesiątkę. http://www.programylojalnosciowe.pl/

programy lojalnościowe

Źródło: https://loyaltyzen.com
Na dodatek, coraz więcej firm troszczy się także o to, żeby dodawać gratisy do zakupów czy realizowanych usług oraz o wysłanie życzeń, między innymi na święta. Klienci dzięki temu zyskują gwarancję, że firma się o nich troszczy i są dla niej rzeczywiście bardzo ważni. Ogólnie marketing odnoszący się do relacji to relatywnie świeża gałąź marketingu, jednak rozwija się błyskawicznie i coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć dla ich działania oraz osiąganych zysków.