Materiały na sezon jesienno-zimowy – najnowsze trendy.

Sklep internetowy proponuje atrakcyjne: tkaniny na jesień i zimę. W szczególności na ten okres proponuje się: dzianiny futerkowe. Dobrym rozwiązaniem jest też wełna gotowana i wełna parzona.

wełna

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna czyli włókno naturalne, pozyskiwane z okrywy włosowej owieczek, wielbłądów, kóz, królików i innych. Włókno wełniane ma specyficzne cechy (np.: karbikowatość, łuskowatość, ma również lanolinę), dzięki którym nadaje się wspaniale do wytwarzania najwyższej klasy wyrobów włókienniczych.Wełna owcza uzyskiwana przez strzyżenie owiec, zwana także runem albo strzyżą, stanowi wspaniały surowiec włókienniczy do produkcji wysokiej jakości tkanin, dzianin i włóknin. Na Bliskim Wschodzie wełnę wytwarzano już w czasach starożytnych. Wysokiej jakości wełnę, bardzo miękką, puszystą, o cienkich włóknach, długości od okołu 4 do 12 cm, otrzymuje się z owiec rasy merynos. Wełna gotowana to materiał o szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest miękka, bardzo miła w dotyku, elastyczna, mięsista. Jest w użytku tkaniną niebywale ciepłą, a jednocześnie przewiewną ze względu na swój wełniano-wiskozowy skład. Wełna gotowana nadaje się na sukienki, żakiety, tuniki ale także na płaszcze zimowe (po uprzednim ociepleniu), berety, szaliki, kamizelki, sweterki. Cienka struktura supełkowa tkaniny przypomina wełnę buckle, jest od niej jednak nieco cieńsza, ale równie ciepła. Wełna gotowana jest tkaniną dobrze układającą się, prostą w szyciu oraz godną polecenia. Wełna gotowana różni się tym od standardowej wełny, że po obróbce w temperaturze kurczy się (ok. 20 – 30 proc. objętości), dzięki czemu jest bardziej zbita. Wełna gotowana jest zatem cieplejsza (dobrze sprawdza się w przypadku niskich temperatur), bardziej trwała na zabrudzenia i nie powoduje wielu reakcji alergicznych (np.:drapanie, swędzenie, uciążliwa wysypka), co naturalna wełna. Kolejną godną polecenia tkaniną jest wełna parzona. Więcej na http://www.lamalama.pl/.

To idealny kompan na sezon jesienno-zimowy. Wełna parzona to gruba, lecz bardzo miękka, wysokiej jakości tkanina.Za sprawą oryginalnego splotu sprawia, iż uszyte z niej ubrania są bardzo oryginalne, nietuzinkowe oraz ponadczasowe. Wełna parzona posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne. Wełnę parzoną wykorzystuje się na: okrycia wierzchnie jak: płaszcze, kurtki; jesienne żakiety; pledy; zimowe spódniczki.

Kolejną interesującą tkaniną jest dzianina futerkowa. Dzianiny futerkowe to bardzo wysokiej jakości, naturalnie wyglądające futerko sztuczne tkane. Poprzez perfekcyjną imitację powierzchni oraz wyglądu, futra tego prawie nie można odróżnić od prawdziwego. Długość runa wynosi 2 cm.