Możliwość na wylosowanie łatwych pieniędzy, czyli różnorodność zabaw na rynku i sposoby na oszustów

Miałeś taki moment, że włączasz telewizje a tam loteria i proszą Cie o wysłaniesms. Czasami oczekujesz na ważny telefon a tu loterie sms przesyłają Ci wiadomość. Jest to dla niektórych bardzo irytujące, ale przecież zawsze jest jakaś możliwość, że wysyłając tę wiadomość zdobędziesz wygraną, czyż nie? Kiedy jadę do pracy samochodem, w radio ciągle mówią „ wyślij sms o treści…” Zastanawiasz się, że zanim do ciebie oddzwonią to wydasz więcej pieniędzy na smsy, a szansa jest jedna na milion. Ludzie uważają, że loterie sms to zdzieranie z ludzi pieniędzy i czyste oszustwo.

loteria

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Nie możemy stwierdzić, że takie loterie w radio ZET czy RMF są niekontrolowane. Przecież te radia są tak popularne, że gdyby działo się coś nie tak Urząd Konkurencji i Ochrony Konsumenta od razu mógłby zainterweniować. Tutaj istotne jest tylko powodzenie i może przeczucie w którym momencie wysłać sms. Skoncentrujmy się jednak na sms, które dostajemy od nieznanych numerów. Wysyłamy wiadomość zwrotną na konkretny numer, ale niestety to nie jest loteria i kosztuje o wiele więcej niż jest przedstawione. Co wtedy zrobić gdy zostajesz oszukany. Niestety osoby które wyślą wiadomość zaczynają prowadzić konwersację z pracownikami call center i rozmawiać z nimi przez smsy. Jest grupa osób, której szczególnie trudno się oprzeć, przede wszystkim są to starsi, chorzy i dzieci.

Jeżeli zauważą jakieś łamanie prawa, dla takich przedsiębiorstw dawane jest ogromna kara liczona w milionach. Nikt nie może jednak zakazać tych gier, ponieważ są one zgłoszone i podpisane przez resort finansów. Są jednak podejmowane konkretne kroki w sprawie i między innymi jest to zwiększona obserwacja oraz spotkania szefów UKE ze stronami zaangażowanymi w sprawę np. operatorami komórkowymi. Jednakże do takich gier trzeba podchodzić z głową. Prawidłowo przeprowadzona loteria esemesowa (np.

Nie rezygnuj! Namawiamy Cię, kontynuuj poznawanie (https://www.copyekspert.pl/blog/kserokopiarka-c4050i) zajmujących tekstów. Może Ci w tym udzielimy pomocy? Namawiamy więc do naszej nowej witryny.

poprzez wysłanie SMSa) może przynieść wzajemne profity.

Pewnie wspominano wam o nich nie raz i jest to popularna forma pozyskiwania klienta, a ściślej rzecz ujmując zdobywanie konsumenta przez oferowanie dodatkowej korzyści wynikającej z częstego i regularnego korzystania z produktów firmy. Jest wiele powodów dlaczego firma prowadzi programy motywacyjne dla klientów (szczegóły). Jednym z nich zabójcza konkurencja, a drugim walka o konsumenta zmęczonego zwykłą reklamą. Może to być rabat bądź zniżka czy możliwość zamiany zbieranych punktów za nagrody. Jak widzimy z jednej strony występują oszustwa w grach a z drugiej istnieją programy lojalnościowe dla klientów, absurd, który się wyklucza a może po prostu życie.