Mural – jako motyw reklamy zewnętrznej

Czym jest mural? Określenie wywodzi się z języka hiszpańskiego. Oznacza gigantyczne malowidło, stworzone na ścianie obiektu.
Z początku funkcjonował on jako czysta twórczość artystyczna, wyrażał cele jak też wyobrażenia artysty.

Obecnie artystyczne malowanie ścian częstokroć jest środkiem masowego przekazu, jednak często artystom udaje się dokonać syntezy sztuki oraz marketingu (znacznie więcej tutaj). Rozkwit outdooru w Polsce wypada na lata 90-te XX wieku.

Nie chcemy pozwolić na to, abyś nie uświadczył wszelkich wiadomości na podobny temat. Zachęcamy zatem do nowego wątku. Tam czeka na Ciebie ciekawostka (https://el-ksiegowosc.pl/kadry-i-place/).

Na szczególną uwagę zasługuje jedna z jego rodzajów, a więc mural, po jaką coraz to nagminniej sięgają realizatorzy kampanii reklamowych. Nie oznacza to jednakże, iż w minionych dekadach nie występował. Jego przeszłość sięga już czasu II Wojny , w czasie której był pewną z niewielu możliwości łączności. Konspiracyjna młodzież wykorzystywała mury budynków jako przesył informacji. Za przykład posłużyć może Znak Polski Walczącej, jaki zagrzewał młodzież do walki. Symbol ten przekazywał głęboką treść, przy równoczesnym użyciu prostej formy.

suszarka

Autor: Atlantic Groupe,
Źródło: Atlantic Groupe,

W dzisiejszych czasach promocja stała się nieodłącznym elementem otaczającego nas krajobrazu. Agencje marketingowe, przygotowujące akcje reklamowe danego wyrobu, stoją przed dużym wyzwaniem by podołać wyczekiwaniom zleceniodawcy oraz zdobyć ewentualnego klienta. Jesteśmy generacją, która posługuje się przede wszystkim zmysłem wzroku. Dzisiaj słowo przegrywa walkę z przeważającą sferą obrazu.

Rezultatem są współczesne murale reklamowe, jakie przekazują nabywcy treść z pomocą grafiki . Dzięki zaletom artystycznym jak także ogromnemu rozmiarowi w efektywny sposób trafiają do mas i często zwracają uwagę na problemy społeczne.