Muzyczna prezentacja w biznesie

Prawie 80 % informacji jakie do nas dochodzą to obraz, reszta informacji czyli ok 20 % przypada na inne zmysły. Współcześnie możemy uznać, że mamy skłonności do przywiązywania coraz większej wagi do obrazu i dźwięku oraz obrazów. Zewsząd nas oplatają, zacząwszy od reklam poprzez programy telewizyjnie. Właśnie ta ostania – jedenasta muza – przyzwyczaiła nas do współistnienia obrazu i dźwięku.

Już nawet w kulturze na ambitniejszym poziomie rozwinęła się oddzielna branża kultury, to znaczy muzyka do filmów. Najpopularniejsi kompozytorzy muzyki poważnej komponują współcześnie na potrzeby kin. Muzyka do filmów – podług wypowiedzi kompozytorów – jest trudnym zajęciem. Muzyk nie może sobie pozwolić na całkowitą dowolność ponieważ ścieżka dźwiękowa nie może górować nad filmem, ma go jedynie uzupełniać, niekiedy wzmacniać jakieś odczucie. Najważniejsze z tych utworów żyją potem własnym życiem. Bywa też tak, że jakiś kawałek nie jest wykreowany jako muzyka do filmu, a jednak wiązany on jest jednoznacznie z kinem.

muzyka do prezentacji

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Tak było z częścią oratorium znanego krajowego kompozytora. Niewielu słuchaczy zdaje sobie sprawę iż ów utwór jest jedynie zaczerpnięty do filmu. Muzyka do filmów poza ilustracją filmu jest też fortelem na popularyzację ambitniejszej muzyki. Pewnie jakaś część widzów będzie poszukiwać tła muzycznego, dzięki czemu zdołają poznać bogactwo muzyki instrumentalnej. Coraz to większą popularnością cieszy się muzyka do gier. Ona również może być dobrym fortelem na oświatę muzyczną.
Muzyka nie jest tylko dziedziną rozrywki, używamy jej często w działalności gospodarczej. Już w szkole postuluje się od uczniów żeby przygotowali prezentacje w sposób atrakcyjny. Żeby uzyskać zaplanowany cel warto jest dostosować prawidłową muzykę do prezentacji. Naturalnie takie uczniowskie pokazy są amatorskie. Przedsiębiorstwa które zdecydowały się na taką odmianę marketingu, powierzają kompozycję zawodowcom aby muzyka do prezentacji została jak najlepiej zapamiętana.

Aby zgłębić wiedzę na opisywany wątek obejrzyj stronę (happytree.com.pl/), która ma interesujące dane na przedstawiany temat – wystarczy kliknąć.

Autor:

Oczywiście muzyka do prezentacji winna być należycie wyselekcjonowana, odmienna na przykład do prezentacji ekonomicznej natomiast całkowicie odmienna kiedy materią prezentacji będzie nowiutki energiczny samochód. Oczywiście najważniejsze znaczenie ma dla firmy reklama a więc i muzyka do reklamy winna zostać stworzona na najwyższym poziomie.
Tags: