Na jakie szczegóły zwracać uwagę, kupując wózki widłowe używane?

W hurtowniach, magazynach czy większych sklepach nie da się obyć bez wózków widłowych, pomagających w przetransportowywaniu ładunków w odpowiednie miejsce. Nie należą do najtańszych urządzeń, zatem wiele osób jest zdecydowanych na wózki widłowe używane.

Wózki widłowe

Autor: Bob Adams
Źródło: http://www.flickr.com

Można je wyszukać w firmach prowadzących skup tego rodzaju sprzętu, przed kupnem mając na względzie najważniejsze kwestie. Co się do nich zalicza? Na pierwszym miejscu jest wybór skupu zapewniającego swoim klientom używany, ale nadal znakomitej jakości sprzęt. Wózki widłowe używane – tutaj znajdziesz więcej – muszą nadawać się do użytkowania bez przymusu ich remontu lub kupowania następnych części. Ważny jest też kontakt z firmą, dzięki któremu z łatwością ustalimy warunki dostawy oraz dowiemy się precyzyjnych informacji odnoszących się do określonego wózka. Sam wózek także bowiem musi odzwierciedlać wyznaczone przez klienta wymagania. Najważniejszym z nich jest udźwig sprzętu. Jeżeli zdecydujemy się na wózek ze zbyt małym udźwigiem, nie będzie można podnosić cięższych palet, co zdecydowanie ograniczy wykonywanie codziennej pracy. Trzeba przy tym pamiętać, iż niewymiarowe ładunki także muszą być transportowane przez wózki o większym udźwigu, ponieważ im większy udźwig, tym większa jest także wysokość ich możliwego uniesienia. Drugą kwestią jest zadecydowanie pomiędzy wózkiem elektrycznym a wózkiem z silnikiem diesela lub instalacją LPG.

wózki widłowe
Wózek elektryczny jest najlepszy do zamkniętych pomieszczeń, ponieważ nie wydziela spalin, ale potrzebuje wielogodzinnego ładowania.

Widzisz tu bardzo absorbujące informacje, jednak kliknij bez wahania tu, gdyż to bez dwóch zdań treść (http://www.banery-druk.net/) – ona też Cię zaintryguje!

Jeżeli przemieszczasz towary na zewnątrz, lepszy będzie wózek z silnikiem. Nie zapominaj jednak, że nie można wjeżdżać nim do budynków, ponieważ spaliny mogą powodować zatrucie znajdujących się w nim ludzi. Ostatni wózek z instalacją LPG zapewnia możliwość pracy zarówno w zamkniętych pomieszczeniach magazynowych, jak i na zewnątrz, toteż cieszy się dużą popularnością. Trzeba też mieć na uwadze wybór właściwego masztu i ogumienia kół. Na równym terenie sprawdzą się nad wyraz żywotne opony superelastyczne, na bardziej wymagające tereny natomiast zalecane są opony pneumatyczne o wyższym stopniu amortyzacji. Znając powyżej zaprezentowane elementy bez kłopotu znajdziesz wózki widłowe używane, jakie urzeczywistnią twoje wymagania. Wybierz sprawdzony skup sprzętów, a wkrótce usprawnisz prace dobrze płatna praca w swoim magazynie.