Na pewno warto wspierać lokalne inicjatywy, zapewnia to bowiem korzyść dla każdego z nas

Jak to fajnie, że mamy coraz bardziej znaczną świadomość, iż korzystnie kupować coś swojego, ze swojego regionu niż decydować się na jakieś produkty niewiadomego pochodzenia. Nie zawsze tak było, lecz aktualnie widzimy trend, jaki już jest bardzo silny i wydaje się coraz bardziej zakorzeniony. Wspieramy swoją małą ojczyznę i zdajemy sobie sprawę, że zakupy lokalne wpływają na jej powodzenie.

zakupy

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwie zdajemy sobie sprawę, że nabywając lokalne wyroby wspieramy regionalne firmy, które dają pracę oraz płacą podatki na przykład w Ostrowie lub Wałbrzychu, a nie w Warszawie. Zakupując coś „naszego” uruchamiamy także pozytywny łańcuch kolejnych zakupów: jeśli przykładowo miejscowy piekarz sprzeda swój wyrób, to część zarobku wyda u lokalnego rzeźnika, kafelkarza czy stolarza. Jeśli ci będą mieć coraz większą ilość pracy, to zatrudnią ludzi nie z dalekiego zakątka Polski, ale miejscowych. A ci część zarobionych pieniędzy wydają przecież u siebie, na przykład nabywając bułki od piekarza z samego początku naszego łańcuszka. Sprzęty, które warto nabyć: .

W krajach zachodnich takiego lokalnego patriotyzmu naucza się już w szkołach, a potem promuje się go w niezliczonych kampaniach społecznych. Z biegiem lat to systematycznie wzmacnia przekonanie zakorzenione silnie w świadomości konsumentów.

Kliknij tutaj, żeby sprawdzić, co inny serwis udostępnił (http://waliduda.pl/o-kancelarii/) na opisywany temat. To z pewnością też Cię zainteresuje.

Proszę spróbować namówić Francuza, żeby kupił pomidory albo mięso spoza swojego obszaru, albo żeby zaplanowanie jakiejś inwestycji nie zaczynał od przeglądu lokalnych ofert. Przyszła chyba pora, abyśmy i my rozpoczęli uczyć się, że wsparcie miejscowego biznesu jest ważne dla wszystkich mieszkańców, bo służy poprawie lepszej jakości życia całej regionalnej społeczności. czytaj więcej:

Dzisiaj kupowanie regionalnego produktu to już nie tylko wsparcie dla portfela sąsiedniego właściciela firmy, ale swego rodzaju wzorzec postępowania społecznego, pewnego rodzaju moda, trend, który dotarł do nas z Europy Zachodniej. Coraz częściej obserwujemy tego typu inicjatywy świadomych oraz wymagających klientów. Oczywiście korzystnie kupować lokalne produkty. Mają wysoką jakość, unikalną markę, a jednocześnie są w bezpośrednim zasięgu naszego klienta. Taki wyrób sąsiadującej firmy, to zawsze zapewnienie rzetelności, którą w każdym momencie można zweryfikować, zrecenzować oraz polecić znajomym. To wzmacnia jeszcze bardziej wspólnotę, bo nie dość, iż czujemy się powiązani z regionem historycznie i kulturowo, to jeszcze możemy być dumni z naszej oferty.