Na temat tego, iż niezwykle korzystnie jest nauczyć się słowiańskich języków

Większość wygląda na kraje zachodnie, wyjeżdża na zachód i studiuje języki germańskie czy romańskie, mniejsza zaś ilość ludzi sięga wzrokiem bliżej, gdzie nie trzeba nawet żeby za bardzo wytężać wzrok, aby ujrzeć naszych najbliższych sąsiadów. Mowa o państwach, w których posługują się, tak jak my, językiem z grupy języków słowiańskich. Które to państwa i dlaczego jest sens się im dokładniej przyjrzeć, a może i zacząć uczyć się jednego ze słowiańskich języków?

książki do nauki języków obcych

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowa zasada jest tego typu, że im bardziej za wschodnią granicę tym mocniej język rosyjski rządzi.www.collegium-novum.pl/ – kurs dla maturzystówNie rozchodzi się tylko o to, że Rosja jest obszarowo największym krajem na całej kuli ziemskiej, tak więc pogadasz w tym języku w niezliczonej ilości miejscach, lecz też, istotne jest to, iż w krajach ościennych, jak Ukraina lub Kazachstan również pokonwersujesz w tym języku.

Tak to już bowiem przez wieki się wytworzyło, że rosyjski był najistotniejszym z języków i taki stan trwa po dziś dzieńj. Federacja Rosyjska to kraj, który rzuca cień na pozostałe kraje i zdecydowanie panuje w obszarze postsowieckim, jeśli myślimy o Wschodzie, jako o miejscu dobijania transakcji to rosyjski jest obowiązkowy. Dzięki takiej sytuacji dosyć dobrze rozwija się rynek translatorski. Tłumaczenie języka rosyjskiego to coraz częstsze zlecenia, zwłaszcza dla ludzi interesu, którzy mają tam swoje sprawy, a ich rosyjski przyzwoity jest do prostych ustaleń, ale nie do przekładania na rosyjski ważnych dokumentów.

A może chcielibyśmy po prostu poznać kulturę mniej znaczących w tym regionie państw, jak Ukraina oraz Białoruś? To interesujące, chociaż zaniedbane kraje. We wschodniej Ukrainie, co prawda pogadamy raczej w języku rosyjskim, ale już w zachodniej w obiegu jest przede wszystkim język ukraiński. Oczywiście wpływ ma na to historia. Białoruś jest odizolowana przez dyktatora Łukaszenkę, ale kiedyś może będzie to kraj bardziej otwarty.

Wskazuje na taki stan rzeczy coraz większa popularność tego języka, jest coraz więcej szkół, w jakich uczy się rosyjskiego, na każdym zaś kroku możemy spotkać tłumaczy języka rosyjskiego. Ktoś w tym miejscu wtraci, iż tłumacze języka rosyjskiego to zaszłość poprzednich czasów, ale nie będzie to prawda, ponieważ dużo młodych ludzi zamiast na język angielski decyduje się na język rosyjski. To z jednej strony nasz słowiański język, więc swobodniej nam się go nauczyć, z drugiej strony język rosyjski jest naprawdę piękny!