Nabywamy lokal mieszkalny we Wrocławiu – która lokalizacja będzie najlepszym wyborem?

Wrocław to wielkie miasto, będące ważnym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym, naukowym. Bez przerwy się rozwija, dostarczając następne miejsca pracy, albo przyciągając nowymi kierunkami studiów. Nie jest więc dziwne, że zaobserwować można stały napływ ludności do Wrocławia, a zapotrzebowanie na nieruchomości w okolicy ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie.

Okna dla luksusowych nieruchomości

Autor: Internorm
Źródło: Internorm
Biorąc pod uwagę fakt, iż Wrocław jest miastem wyjątkowo rozległym, szukając mieszkania, musimy przeanalizować, co jest dla nas najważniejsze. Dla jednych najistotniejsza będzie lokalizacja, dla innych priorytetem jest spokojna okolica, jeszcze inni będą się kierować ceną nieruchomości. Bez względu jednak na to, które kwestie są dla nas najważniejsze, warto rozważyć zamieszkanie w najbardziej znanej dzielnicy miasta.

Jeżeli chodzi o mieszkania Psie Pole Wrocław jest najczęściej wybieraną okolicą. Ta dzielnica ma ogromny potencjał inwestycyjny, ziemia tutaj nie kosztuje zbyt wiele, inwestorzy mogą więc proponować nowe mieszkania w atrakcyjnych cenach. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę internetową wyrażenie: nieruchomości Wrocław, żeby przekonać się, iż najwięcej ofert dotyczy właśnie okolic Psiego Pola czy też – Żernik Wrocławskich. Oprócz nowych mieszkań, można tutaj kupić duże mieszkanie z rynku wtórnego.

Dobrze rozbudowana infrastruktura miejska z jednej strony oraz tereny leśne po drugiej stronie dzielnicy, to kusząca propozycja, w szczególności dla rodzin z dziećmi. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z resztą Wrocławia, funkcjonuje tutaj także wiele zakładów przemysłowych, oferujących zatrudnienie. Psie Pole to dzielnica, w której znajdziemy zarówno luksusowe osiedla willi i domków jednorodzinnych, jak i dawne gospodarstwa wiejskie oraz kameralne i duże osiedla bloków mieszkalnych.

Jeśli chodzi o nieruchomości Wrocław ma wiele do zaproponowania zarówno na rynku pierwotnym, jak i wśród mieszkań z rynku wtórnego. Przeszukując wyniki wyszukiwania pod hasłem mieszkania Psie Pole Wrocław, znajdziemy setki bardzo różnych ogłoszeń. Wśród nowego budownictwa największym powodzeniem cieszą się mieszkania dwupokojowe, jeśli poszukujemy nieruchomości o większej powierzchni i większej liczbie pokoi, dobrze jest przejrzeć oferty z rynku wtórnego. Znajdziemy tu zarówno lokale mieszkalne w blokach z płyty, jak i w nowszym budownictwie.