Nagle będziesz potrzebować gotówki? Zdobądź szybką pożyczkę bez formalności i załatwiaj swoje sprawy

Każdemu z nas może przytrafić się nagła sytuacja, kiedy będzie potrzebować pieniędzy. Może być to jakiś pilny sprawunek albo kłopoty o różnorodnym charakterze. Nie w każdej sytuacji dysponuje się oszczędnościami lub ma od kogo rzeczone fundusze pożyczyć. W niektórych sytuacjach musi udać się do banku i prosić o udzielenie kredytu, a nie w każdym przypadku bywa to łatwe.

pożyczka

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Co zrobić, gdy bank odmawia pożyczki

Wbrew pozorom dostać kredyt w banku nie bywa wcale tak prosto. Trzeba przejść poprzez szereg formalności, jakie mają za zadanie wykazanie, czy będzie się dobrym klientem i rzeczywiście spłaci się zobowiązanie. Czasem na przeszkodzie otrzymania pożyczki staje niski zarobek lub brak stałej umowy. Czy w takiej sytuacji traci się szansę na uzyskanie funduszy? Więcej: Zalety pożyczki (więcej szczegółów) ratalnej

Oczywiście, że można je dostać. Po prostu należy pójść do firmy pożyczkowej, której działania nie ogranicza restrykcyjne prawo bankowe i która przyznaje pożyczki na nieco łagodniejszych warunkach. Obecnie tego typu firm jest w całej Polsce naprawdę multum, więc nie będzie się mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej jednostki.

Czym wyróżnia się pożyczka na dowód?

Często jedynym ratunkiem w sytuacji osób, jakim bank odmówił przyznania pożyczki okazuje się usługa firmy pożyczkowej, jak choćby pożyczka na dowód soho credit. Klienci cenią sobie takie usługi pożyczkowe, ponieważ łączą się one z niewielką ilością załatwień. W tradycyjnym banku musi się przedstawiać liczne zaświadczenia o zatrudnieniu, wysokości dochodu czy historii kredytowej.

karty kredytowe

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

W wypadku parabanków nie bywają one wymagane, starczy mieć dowód osobisty, a usługodawca natychmiast wszystko sprawdzi i udzieli informacji, czy otrzyma się pożyczkę. Warto zaznaczyć, że pożyczkę w takich punktach otrzymuje się bardzo łatwo i prędko, co w przypadku nagłych wydatków okazuje się bardzo ważne.

Pamiętaj, że to zobowiązanie

W sytuacji podpisywania różnych umów towarzyszących braniu pożyczki, trzeba naprawdę starannie się z nimi zapoznać, aby mieć świadomość, na jakie warunki się przystaje.

Pożyczki krótkoterminowe zazwyczaj nie są dzielone na raty, jednak zależy to od indywidualnych ustaleń w umowie. Przez to należy wszystko dokładnie przeczytać, by wiedzieć, kiedy spłacać zobowiązanie i nie opóźnić się z opłatą, gdyż łączy się to z dużymi odsetkami, a także karami umownymi.

Więcej: Zdolność kredytowa – jak ją sprawdzić i zwiększyć