Najpiękniejsze projekty i proces wytworzenia kamiennych nagrobków.

Kamień znany już w starożytnych czasach używany był w budownictwie. I owe użycie posiada obecnie. Owy kamień nim będzie użyty powinien być najprzód dogłębnie przygotowany. Kamieniarz bo tak nazywa się osoba frapiąca się pozyskiwaniem jak i późniejszą obróbką , wydobywa z kamieniołomu właściwe ilości bloków kamiennych. To jeden z nielicznych fachów istniejących nadal.

Cmentarz

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
I raczej nie zapowiada się by miało się zmienić. Przede wszystkim dlatego, że niejeden z nas miał okazję udać się na pogrzeb kogoś bliskiego albo znajomego. Te wyśmienicie zrobione nagrobki są właśnie wykonaniem niejednego kamieniarza. Kiedy napotka nas w życiu bardzo smutna okoliczność, którą właśnie bywa śmierć, musimy się zająć całą oprawą pogrzebową. Prócz mszy w kościele, pochówku na cmentarzu czy też stypy do naszego zadania trzeba poszukać właściwy pomnik na grób. Idąc do firmy kamieniarstwo Warszawa posiadamy satysfakcję właściwie zrobionej pracy owego pomnika, który sobie zażyczymy. Nagrobki zrobione są zazwyczaj ze skał metamorficznych oraz magmowych. Natomiast nim wykonany zostanie cudowny granitowy pomnik, kamień musi przebyć bardzo długą drogę od pozyskania do końcowej obróbki. Kamień po pozyskaniu i przewiezieniu do zakładu, jest pocięty na odpowiedniej wielkości płyty.

Kamień jest bardzo twardym surowcem, tymczasem do tego bardzo kruchym jak i można go łatwo u szczerbić. Stąd też do cięcia stosowane są dość precyzyjne diamentowe tarcze, które dodatkowo chłodzone są wodą. Następnie tak pocięte fragmenty odsyłane są do czyszczenia a także polerowania. Po owej obróbce standardowo przewożone zostają do mniejszych zakładów kamieniarskich. Zobacz więcej tu: szerzej na ten temat pod tym linkiem.

Następnie tam cięte są na właściwej wielkości fragmenty, z jakich powstaje końcowy produkt w postaci cudownych pomników. Każdy warsztat kamieniarski, jaki zajmuje się w twórczości nagrobków posiada tak zwane nagrobki galeria, w jakiej wystawiane są zaprezentowane wykonane pomniki, wazony oraz inne produkty z owego materiału. Małe warsztaty właściwie, dzięki takim galerią zyskują sobie doskonałą sprzedaż, i mogą obronić się na rynku. Zobacz galerię: https://tborkowski.pl/galeria-nagrobki-urnowe/.