Najskuteczniejsze techniki wielkoformatowej reklamy, ile zalet mają bilboardy stawiane przy drogach.

Konkurencja w wielu różnych branżach jest bardzo ostra i trzeba poszukiwać nowych możliwości na zdobycie klientów. Nie jest to łatwe, z tego też powodu specjaliści od promocji i marketingu bez przerwy szukają sposobów na to, żeby jak najlepiej promować produkty swojej firmy. Jednym z częściej stosowanych rozwiązań jest bilboard reklamowy, uznawany przez wielu za jedną z najskuteczniejszych form reklamy.

Bilbord, plakat reklamowy

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście wykorzystanie bilboardów nie będzie jedynym sposobem na uzyskanie celu, przy wielu produktach nie będzie on najskuteczniejszy, a poza tym bardzo dużo zależy od tego, co się na nim umieści. Jednak dobre rozplanowanie kampanii bilboardowej może przynieść bardzo dużo korzyści, a sprawdzają się one nie tylko w przypadku wielkich marek, chcących umocnić swoją pozycję czy wypromować nowy produkt, ale także pośród małych, lokalnych firm. W tym rodzaju drzemie olbrzymi potencjał, po który coraz częściej zaczynają sięgać specjaliści od marketingu w wielu firmach.

Bilboardy Gdańsk są ogromnymi nośnikami, często mają one wymiar nawet dwudziestu metrów kwadratowych – . Ze względu na swoją konstrukcję wymagają one pozwolenia na instalację, czasami mają one nawet kilka metrów wysokości, więc konstrukcja musi być odpowiednio solidna, żeby nawet przy dużych wiatrach nie była zagrożeniem. Dobrymi lokalizacjami na postawienie bilboardów są pobocza dużych ulic, tam można liczyć na dużą oglądalność. Jeśli billboard zlokalizowany będzie w dobrej lokalizacji, to jest rzeczywiście skuteczny, o czym bardzo dobrze będą wiedzieć wszyscy fachowcy od reklamy, najruchliwszymi trasami każdego dnia przejeżdża nawet kilkadziesiąt tysięcy pojazdów.

billboard

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz tego bilboardy dla wielu osób stanowią całkiem przyzwoity dochód.

Interesujących danych dowiesz się po przejściu do źródła (https://zabudowy-samochodowe.pl/zabudowy-busow/), która ma fascynujące dane na opisywany temat – będą one z pewnością warte zainteresowania.

Na zainstalowanie jednej konstrukcji będzie potrzebne nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych gruntu, którego ceny przy ruchliwych arteriach są rzeczywiście wysokie. Na rynku działają wyspecjalizowane firmy, jakie się zajmują całościową obsługą reklam które stoją przy ulicach więc można zacząć z nimi współpracę.