O zawodach, w których pracuje się na etat i tych, które można bez problemu wykonywać dorywczo, a nawet w formie telepracy

Szukanie pracy nierzadko angażuje bezrobotnych tak dalece, że nie myślą oni już o niczym innym.Gdy jedni szukają konkretnego stanowiska, to drudzy wertują poszczególne oferty i sprawdzają, czy spełniają sformułowane tam wymagania. Tymczasem pamiętajmy o tym, że owo poszukiwanie w żadnym razie nie kończy się tuż po podpisaniu umowy o pracę na czas określony. Taką posadę niektórzy faceci traktują jedynie jako tymczasową i dalej szukają tego wymarzonego etatu, np. w korporacji. Natomiast szereg osób wpadnie jeszcze na pomysł, żeby poszukać sobie pozaplanowego zajęcia, zatem ich nowym celem zawodowym staje się praca dorywcza.

mój nowy laptop

Autor: Kumar’s Edit
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkową posadę zdecydowana większość osób odnajduje w sieci – często odwiedzane portale z ogłoszeniami dają również możliwość wyszukiwania pracy na umowę zlecenie. Trzeba jednak rzec, że konkurencja pośród kandydatów jest tak samo wielka, jak w przypadku stałego etatu. W związku z powyższym zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem staje się przeglądnięcie stron internetowych tych pracodawców, u których pragnęłoby się znaleźć zatrudnienie. Bardzo często przedsiębiorstwa publikują propozycje pracy, które można przeglądnąć klikając w odpowiednią zakładkę.

Kto myśli o tym, aby praca dorywcza stała się jednym z przepisów zarabiania na chleb, musi wiedzieć, że nie w każdym zawodzie można znaleźć takie zatrudnienie – przecież niełatwo imaginować sobie, aby osoby podejmujące kluczowe decyzje pracowały z doskoku. Nawet sekretarka powinna przebywać w za biurkiem przez przynajmniej 8 godzin i doskonale orientować we wszystkich kwestiach biznesowych, ale na to przecież niezbędny bywa czas na ich poznanie czy nawet przeanalizowanie – w końcu nie każdy petent musi wiedzieć, że dyrektor wyjechał na wakacyjny wyjazd.

Natomiast istnieje szereg zawodów, które z powodzeniem można wykonywać w systemie pracy dorywczej.

Jeśli poszukujesz pokrewnych wiadomości na taki wątek, to śmiało przeczytaj to użyteczne opracowanie (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/) – ono też okaże się godne Twojej uwagi.

Niekiedy olbrzymia fabryka potrzebuje stróża do pracy w godzinach nocnych bądź hostessy do reklamowania nowych produktów podczas miejscowych targów. Jak udowodniliśmy, praca dorywcza może być wykonywana tak przez rencistów, jak i przez studentki. W niektórych przypadkach taka forma zatrudnienia może być sposobem zarabiania na utrzymanie. Wyobraźmy sobie więc początkującego grafika komputerowego lub webmastera, który, pracując przy komputerze w mieszkaniu, w miarę upływu czasu dostaje coraz więcej zleceń. W końcu jest ich tak dużo, że może powoli pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej.