Obowiązek używania kas fiskalnych w latach 2015-2016. Co musisz wiedzieć?

Obowiązek używania kas fiskalnych od roku obejmie większą grupę biznesmenów – takie podejście zakłada nowe rozporządzenie Ministra Finansów, które będzie mieć moc wiążąca w latach 2015-2016.
Już od lipca 2014 roku znany był projekt nowego rozporządzenia normującego kwestię stosowania kas fiskalnych.

Dla wielu

kasa fiskalna

przedsiębiorców zaproponowane w projekcie zmiany regulacji były kwestią kontrowersyjną.

Ten wątek jest dla Ciebie fascynujący? To przekonaj się sam, że odmienne witryny także mają pokrewne informacje, które wciągną Cię całkowicie.

Zwłaszcza kilka grup usługodawców nie było zadowolonych z utraty zwolnienia z kas fiskalnych, z którego do tej pory mogli korzystać, ze względu na małe obroty. Nie ma już wątpliwości, kto powinien mieć kasę fiskalną w 2015 oraz 2016 roku. Wiadomo dokładnie, którzy podatnicy stracą prawo do dalszej sprzedaży artykułów i usług bez ewidencji na urządzeniu fiskalnym. Nowy akt prawny ogranicza zakres wykorzystywania zwolnień z kas. Radykalną zmianę wprowadzono w zakresie wiązania wyłączeń ze zwolnień. Kasy fiskalne w 2015 r. musiało wprowadzić kilka dużych grup usługodawców. Poza tym nowe zarządzenie mieści pewną ilość drobnych, lecz ważnych modyfikacji, jakie posiadają zakres doprecyzowujący. Kto powinien posiadać kasę fiskalną w 2015 i 2016 r.? To fundamentalne pytanie wiąże się, z nadmienioną już przedtem, kwestią zwolnień z obowiązku stosowania kasy a także tak zwanym katalogiem czynności wyłączonych ze zwolnień. W ogólności każdy podatnik, jaki prowadzi sprzedaż na rzecz jednostek fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, musi ewidencjonować obrót jak też kwotę podatku od tejże sprzedaży, za pomocą kasy bądź drukarki fiskalnej

rachunek

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

.

Jednakże Minister Finansów ma prawo do wdrażania okresowych zwolnień z tego obowiązku i póki co, z roku na rok z tego prawa korzysta – choć stosuje je dla coraz to mniejszej grupy podatników. Tak samo będzie tym razem – a więc w roku 2015 i 2016. Nowe rozporządzenie Ministra Finansów w dużym stopniu zawęża grupę podatników, którzy po 1 stycznia 2015 będą mogli sprzedawać bez kasy fiskalnej. Poszerza zaś katalog czynności wyłączonych ze zwolnień w 2015 jak też 2016 roku.

Jeśli chcesz, żeby tego typu artykuły pozostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę (http://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/hairstyle.html), do której odnośnik jest tutaj. Znajdziesz tam bardzo podobne informacje.

Dla wybranych czynności, zwolnień z kas fiskalnych nie stosuje się. Czynności te zawarte są w tzw. katalogu wyłączeń ze zwolnień. Każdy z podatników, który realizuje chociażby jedną czynność przytoczoną w katalogu wyłączeń, jest zobligowany do ewidencjonowania sprzedaży przy wykorzystaniu kasy fiskalnej bądź drukarki fiskalnej. Katalog ten znajduje się w § 4 nowego rozporządzenia wiążącego w latach 2015-2016.
Jeżeli idzie o sprzedaż kas fiskalnych, Wrocław jest miejscowością w której kupimy ją bez problemu. Zobacz: