Ocena wizerunku firmy w sieci

Ostatnio nierzadko można spotkać się ze zwrotami takimi jak monitorowanie środków masowego przekazu. Pomimo że brzmi to stosunkowo enigmatycznie, proces ten jest w w sumie stosunkowo prosty. Proces ten wiąże się z public relations, a przy tym zalicza się do podstawowych jego narzędzi. Polega na odnajdywaniu informacji na określony temat w rozmaitych środkach masowego przekazu. Otrzymane informacje wykorzystuje się do sprawdzania, jak dane przedsiębiorstwo czy produkt wygląda na tle rynku, jak również do prognozowania w kwestii przyszłych losów określonego elementu. Jest to bardzo istotny proces w przypadku, gdy niezbędne jest obserwowanie i ocena reputacji instytucji. Monitoringiem środków masowego przekazu zajmują się profesjonalne przedsiębiorstwa, a ich liczba obecnie szybko wzrasta.

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Internet bez wątpienia jest obecnie najważniejszym medium. W internecie odbywają się ważne spory, tam też wyraża swoje zdanie w postaci komentarzy znaczny procent społeczeństwa. Monitoring internetu jest niezbędny, gdy chce się zbadać opinię ludzi na określony temat. Jest to widoczne zwłaszcza w przypadku opinii na temat znanych osób, polityków czy ogólnopolskich afer. Istnieją specjalne firmy zajmujące się monitoringiem sieci, regułę działania niektórych z nich można poznać wchodząc na ich strony internetowe. Na przykład na stronie firmy Brand24, zajmującej się monitorowaniem zasobów internetowych, znajduje się wyszukiwarka, w której można wyszukać dowolny wyraz, po czym otrzymuje się pogrupowane wyniki na temat opinii internautów na ten temat oraz wybór wypowiedzi.

Brand24

Źródło: brand24.pl

Monitorowanie mediów to proces, przynoszący dużo korzyści.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (http://www.steam.biz.pl/product-details/din-127-a-podkladki-sprezyste-forma-a-wygieta/), która także publikuje takiego rodzaju materiały. To bez dwóch zdań zwróci Twoją uwagę.

Pozwala być na bieżąco w sprawach opinii na dany temat. Umożliwia obserwowanie reputacji danego przedsiębiorstwa czy instytucji. Jest źródłem wiedzy na gorące w danej chwili tematy. Obserwowanie sieci i pozostałych mediów pozwala w jakimś stopniu na nazwanie nastrojów w społeczeństwie. Przy okazji monitoringu można ocenić, które środki przekazu są najbardziej opiniotwórcze w Polsce. Wynika to z liczby cytowań danych źródeł, im więcej cytowań, tym wyższym poziomem zaufania musi cieszyć się określona pozycja.