Oczywiście, klimat ma znaczenie. Lecz dlaczego właściwie to takie ważne? Czemu tak to wygląda?

Klimat ma znaczenie, powtarzają twórcy reklam lub podobnego typu akcji promujących dane wydarzenie. Pomimo, że hasło to jest już trochę nudne i wypaczone, to jednakże możemy się z nim zgodzić. Bo jak to by się odbywało bez odpowiedniego klimatu, zarówno w rozumieniu dosłownym, jak i przenośnym. Klimat jest odpowiedni dla naszego zdrowia, dzięki niemu funkcjonujemy lepiej lub słabiej, stąd więc popsucie klimatu wpływa na nasze samopoczucie. Podobnie w sensie mniej dosłownym: klimat definiuje, iż dane miejsce jest warte, aby zobaczyć je po raz kolejny.

konferencja

Autor: World Trade Organization
Źródło: http://www.flickr.com

Wiedzą o tym właściciele różnego rodzaju sal konferencyjnych i szkoleniowych. Skoro inwestują pieniądze w tego typu miejsce to nie po to, aby po prostu były. One muszą mieć wartość dodaną. Dlatego więc sale konferencyjne nad morzem to zachęcająca oferta, identycznie, jak w górach czy blisko centrum jakiegoś wielkiego miasta. Takie sale bowiem oferują dostęp do miejsc interesujących, nietuzinkowych, do miejsc, w jakich możemy coś zobaczyć, zwiedzić, przyjemnie spędzić czas, zachować przyjemne wspomnienia. Rekomendujemy – tą stronę.

Poza nauką i wiedzą, jaką zyskujemy na konferencji jesteśmy w stanie także zyskać przyjemnie spędzony czas w otoczeniu natury, interesujących ludzi czy zabytków. To bardzo ważne. Proszę sobie bowiem wyobrazić takie coś, że jesteśmy zaproszeni na konferencję w miejscu – mówiąc delikatnie – niezbyt ładnym. Jakie mamy wspomnienia z takiego miejsca? Niezbyt przyjemne? Kiedy wychodziliśmy z sali widoki nie napawały do optymizmu i chęci zwiedzania, nie mieliśmy ochoty poznawać tego miejsca. Co najgorsze jednocześnie, te doświadczenia wpływają również na odbiór całej konferencji. Więc nawet, jeśli konferencja była dobra, to przez miejsce, w jakim się odbywała oceny uczestników będą zapewne trochę niższe. Tak to działa, nie liczy się jedynie samo wydarzenie, trzeba zadbać o komfort uczestników, o ich doświadczenie i wartość dodaną.

konferencja

Autor: World Trade Organization
Źródło: http://www.flickr.com

Wiedzą o tym bardzo dobrze właściciele barów, którzy nie zadowalają się miejscem w centrum, ponieważ zdają sobie sprawę, że jeśli ludzie mają wracać konieczne jest stworzenie klimatu. Nie szczędzą więc funduszy na wystrój wnętrz, bo zdają sobie sprawę, iż to wszystko błyskawicznie im się zwróci. Takie kwestie są zwłaszcza ważne obecnie, ponieważ ludzie poszukują czegoś wyjątkowego, czego z czym możemy się utożsamić. Bardziej od produktu liczą się kwestie dodatkowe, jakie chcąc nie chcą skuteczniej sprzedają dany produkt.

Odkryj ofertę: