Od czego należy zacząć proces organizowania profilu trzeba Fanpage na Facebooku?

Niejednokrotnie, zapewne zadajemy sobie pytanie dlaczego warto reklamować się na Facebooku. Otóż jak najbardziej warto! Jeżeli zrobimy profesjonalny profil na Facebooku i skusimy się na prowadzenie fanpage możemy jeszcze lepiej rekomendować swą markę, sklep, usługę w sieci oraz zacieśniać relacje z klientami. Dzięki temu możemy poznać potrzeby internautów i odpowiadać na nie.

strona facebook

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Proces tworzenia profilu trzeba rozpocząć od analizy klienta. Przede wszystkim trzeba określić charakter działalności. Następne kroki zależeć będą od tego, czy jest to przedsiębiorstwo z branży spożywczej, czy może towar z zakresu motoryzacji, czy wydarzenie kulturalne. W dalszej części trzeba określić grupę docelową sprzedawanych przez nas treści. Sposób, a zwłaszcza format i język muszą odpowiadać odbiorcom profilu. Dopiero potem można zabrać się za kreację przekazu, koncepcji kreatywnych i treści.

Przed rozpoczęciem pracy warto wypisać sobie tematy, jakich będziemy się podejmować kreując kolejne posty. Wybór odpowiednich treści trzeba uzależnić od profilu i grupy docelowej. Jeżeli jednak wciąż pojawiają się problemy z koncepcją na prowadzenie fanpage’a, warto wykorzystać mapę myśli. Rysunkowe opracowanie zezwoli na dokładną analizę klienta, a hasłowa formuła przyniesie kolejne skojarzenia.

Jeśli chcesz szybko wyszukać pokrewne artykuły dotyczące tego problemu, zobacz dodatkowe info (https://multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/) na innej tego rodzaju stronie.

Tym samym powstanie spis tematów i pomysłów na dane posty.

social media agency

Autor: Esther Vargas
Źródło: http://www.flickr.com

Tworząc treści, jeżeli nie możemy być pierwszymi, to musimy być na czasie. Kontrolowanie trendów i nowości w danych dziedzinach ma szansę ściągnąć kolejnych fanów. Jednym z głównych błędów jest pokazanie w poście suchych faktów. Puste informacje nie wzbudzą w adresatach żadnych emocji. Zamierzeniem prowadzonych działań jest efektywność użytkownika, nie przymuszanie, a zachęcenie go do wzajemnego oddziaływania. Prawidłowo pobudzony podzieli się informacją z innymi bądź skusi się na rozmowę z nami.

Jakże tego dokonać? Na pewno nie się poddawać. Fani nie od razu będą chcieli lajkować i komentować – musimy pozyskać ich zaufanie. Dobrym sposobem na wzbudzenie w odbiorcy ochoty współpracy jest zadawanie pytań. Więcej informacji:

Nie chodzi o sprawdzanie ich wiedzy, a pytanie ich o ocenę czy też odczucie. Wystarczy na końcu napisać krótkie i zwięzłe „Co o tym myślicie?”, „Jakie jest Wasze zdanie?”. Może nie od razu, ale za następnym razem odbiorcy zaczną objawiać zainteresowanie i napiszą komentarz. Niemalże na każdą aktywność fanów powinna być odpowiednia reakcja ze strony administratora. Pozytywne komentarze warto chociaż polajkować. Kiedy jest ku temu okazja, trzeba pobudzić użytkownika do wymiany choć kilku zdań. Obowiązkiem administratora jest odpowiedzieć na zadawane pytania.

kongressmedia

Autor: Flickr Account Kongress Media
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba bardzo uważać na nieprzychylne komentarze, które mogą popsuć całą pracę i dotychczasowy trud. W tym wypadku trzeba poświęcić więcej uwagi na wybór, czy warto odpowiadać na zarzuty. Źle dobrana odpowiedź może być nawet gorsza od jej braku. Niekiedy jednak wystarczy przyznać racje lub przeprosić, a fan poczuje się usatysfakcjonowany.

ePR to wortal public relations i komunikacji marketingowej. Kierowany jest do specjalistów PR i marketingu odpowiedzialnych za kontakty z mediami i zajmujących się zbudowaniem wizerunku firmy wobec jej klientów, inwestorów i pracowników.